Oon syöny Yasmineja nyt vähä yli kaks viikkoa (eli oon ihan vasta alottelija). Lääkäri sanoikin et saattaa ekan levyn aikana ainaki olla jotai esim. pientä tiputtelua jne mutta onko seuraava normaalia? mulla on melkei koko tän pari viikkoa ollu maha silloin tällöin kipeä samaan tapaan ku menkkojen alussa (ei joka päivä, mut aina välillä, aika usein kuitenki). Kivut ei ole pahat, lievää vaan mutta samantapaista kouristelua ku menkkojen alussa. Ei siis sinänsä satu hirveesti mutta kyllä sen kivun kuitenki tunnistan. Se on ollu ihan pilsujen alkupäivist asti, eli ei vaan täs loppuvaihees. Menkat pitäs alkaa ja taukoviikko alottaa viikon päästä suunnilleen.
Eli johtuuko kivut pillereistä? ennen ei ole menkkakipuja ollu keskellä kuukautta, vaan lievät kivut on alkanu noin viikkoa ennen menkkoja ja hurjemmat tullu sit menkkojen parina ekana päivänä.
Eli johtuuko kivut pillereistä? ennen ei ole menkkakipuja ollu keskellä kuukautta, vaan lievät kivut on alkanu noin viikkoa ennen menkkoja ja hurjemmat tullu sit menkkojen parina ekana päivänä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuulostaa tutulta. Itse söin Yasmineja noin 10 kk ja oli just samantyyppisiä kipuja, ts. lievien menkkakipujen tapaista nipistelyä. En usko että on syytä huoleen, mutta jos asia vaivaa niin voihan sitä kääntyä lääkärin puoleen.