Monikulttuurisuus on pettänyt englantilaiset

Arkkipiispa...

"Arkkipiispa: Monikulttuurisuus on pettänyt englantilaiset

Afrikkalainen piispa kehoittaa englantilaisia löytämään uudelleen identiteettinsä. Pyhän Yrjön päivää pitäisi viettää ja englantilaisten tulisi löytää uudelleen kansallinen identiteettinsä ja kulttuurinsa, tri. John Sentamu sanoo, viikkoa ennen virkaanastujaisiaan Yorkissa.

Yorkin arkkipiispa tri. John Sentamu sanoi, että liian monet ihmiset häpeävät englantilaisuuttaan. "Monikulttuurisuus on näyttänyt tarkoittavan, minun mielestäni väärin, sitä, että sallikaa muiden kulttuurien ilmaista itseään mutta älkää salliko enemmistökulttuurin ollenkaan kertoa meille sen hienouksista, kamppailuista, iloista, sen tuskista", hän sanoi.

Hän sanoi, että Englannin epäonnistuminen kulttuurinsa uudelleen löytämisessä johtaisi ainoastaan suurempaan määrään poliittista äärimielisyyttä.

Uusi arkkipiispa kritisoi myös voimakkaasti terrorismilakia, osoittaen, että hän tulee todennäköisesti olemaan vieläkin jyrkempi hallituksenvastaisessa kritiikissään kuin Canterburyn arkkipiispa, tri. Rowan Williams."

(Nationalvanguard.org 22.11.2005)

http://www.virtueonline.org/portal/modules/news/article.php?storyid=3283

3

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosiaankin

      liittynyt persuihin, tuo John Sentamu?

      • Kertosko joku

        Olipahan sellaista kieltä, että sen kielen pakko-opettaminen tulisi lopettaa ja opettaa sille Johnille sen sijaan PerusSuomea.


    • doctor .

      Melko erikoista, että AFRIKKALAINEN piispa on asiasta tätä mieltä. No, olen hänen kanssaan kyllä samaa mieltä. Monikulttuurisuus ei vaan toimi, ja se on nähty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe