Kiltti Suomi: Agnes ulos

P.Eppunen

Keskivertokiltin suomalaiset eivät kestäneet, kun jostakusta kirjoiteltiin lehtiin mitä sattui. Tähden pitää olla lumivalkoinen, kun sitä valitaan, vasta myöhemmin saa tulla mukaan skandaalit, viina, vieraat miehet tai naiset ja muut sekoilut.

Taisipa teinit äänestäjät olla tuossa vanhempiensa ohjattavissa. Tai sitten nykynuoret ovat konservatiivisempia kuin mihin uskoinkaan.

2

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YIF

      Mitähän ihan oikeasti tuossa äänestyksessä tapahtui? Ettei vaan olisi käynyt niin kuin aikoinaan eräälle poliitikolle, kun eduskuntavaaleissa tipahti. Siis tarkoitan, että äänestäjät pitivät Agnesia varmana jatkoon menijänä ja keskittyivät sitten sen idolin äänestämiseen, jonka eivät haluaisi tällä kierroksella tippuvan jatkosta? Unohdettiin että Agneskin tarvitsee ääniä päästäkseen jatkoon, eikä pelkät tuomarikehut riitä jatkoon menemiselle. Tiedä tuota mikä oikeasti ratkaisi asian.

      • sanopa muuta

        itse oon ajatellut ihan samaa. En äänestänyt ketään (juu-u, tervatkaa ja kieritelkää höyhenissä!) mutta nyt kadun kovasti, oisin äänestänyt Agnesia jos... ...oisin. Nyt sitten harmittaa, kun putosi. =( On ihan totta se, että on turha valittaa jos ei käyttänyt ääntään..kyllä, hävettää!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      126
      5334
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3842
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2480
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      37
      1972
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1694
    6. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1693
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1630
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1608
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1443
    10. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1362
    Aihe