en voi muuta kun ihmetellä....parhaat laulajat on äänestetty pois.ekaks ku roni tippu niin ajattelin et onneks agnes jäi.ja nyt.....eihän kilpailussa ole mitään katottavaa enään...tai oikeastaan kuunneltavaa.ilkan esityksethän on ihan hupaisia ja peteki esiinty hyvin,mutta katri....kamalaa uikutusta....
mikähän tulee olemaan tulevan idolsin levy myynti?eihän näitä kavereita voi verrata hanna pakariseen....
idolsin taso....
7
525
Vastaukset
- En saa unta
Miksi sitten katsot kisaa,osta vaikka kirjoja ja lue niitä tai kudo!
- Idols...
ei Puolan tai Vietnamin. Katri on parempi laulaja kuin Pakarinen ja hänestä saadaan erittäin hyvä idoli jota voivat kuunnella kaiken ikäiset ihmiset.
- nyt
oikeasti nauravat linnutkin. Katrissa on varmasti paljon hyviä asioita, mutta Hannaa parempaa tai karismaattisempaa laulajaa hänestä ei saada tekemälläkään.
- Puolalainen
Olen käynyt puolassa ja se on kaunis maa,varsinkin krakova,mutta siellä ei kaikkilla ole televisiota,joten ei voi myöskään tehdä idolssia.Siksi agneskin tuli suomeen että saisi laulaa ja esiintyä!!
- huumoripläjäys
"Katri on parempi laulaja kuin Pakarinen"
:D :D :D :D :D
In your dreams.
- En osta mitään uutta Idols-...
Viimeksi koko kärkikolmikko oli SELVÄSTI
parempi. Nyt jäljellä oleva kolmikko olisi kilpaillut silloin maksimissaan vain sijasta 4 ja siitä alaspäin, ja tuskin niistäkään sijoista ihan nopeasti. Sillä silloinkin liian aikaisin putosi monia todella hyviä esiintyjiä.
Kukaan noista ei ansaitsisi tulla Idoliksi. Valitettavasti vain joku niistä nyt siksi nimetään. Mutta se nimi jää vai lähinnä historian kirjoihin. Ei tule pysymään kansan huulilla kovinkaan kauaa. Vertaa nyt noita vaikka the Rasmukseen.... - onnetonta!
Jos nyt vasta näkisin ensimmäistä kertaa tän vuoden Idols jakson, niin mun ois hyvin vaikea uskoa, että kyseessä on finaali. Varmasti kuvitelisin, että tää on joku aluekarsinta! Niin surkeasti vedettyjä esityksiä!
Viimekerralla ihmettelin, mitä Antti Tuisku teki finalistien joukossa, mutta kyllä tänävuonna Anttikin pesis ton porukan!
Tuomaristkokin on näköjään ottanut sellasen linjan, ett ketään ei "rutata" totaalisesti...ja joutuu nyt kyllä aika rankasti katsomaan esityksiä sormien välistä!
Kun Hanna ja Jani oli finaalissa, niin ei tuomarien tarvinnu paljon epävireisyydestä motkottaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626