Ruotsissakin suomalaista kohdellaan huonommin kuin eläimiä, sairaus tai väitetty/keksitty sairaus ja suomalainen tapetaan, joten aivan turha ottaa ruotsalaisia vastaan suomen sairaaloihin.
Ruotsalaisia ei syytä hoitaa Suomessa
Kokenut
3137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oletteko te, et pelkästään sinä, joka tämän kirjoitin, Ruotsin parjaajat koskaan asuneet maassa, toimineet normaaleina työtä tekevinä yksilöinä tässä vihaamassanne maassa. En oikein jaksa uskoa, että olette. Minä on synnyttänyt kaksi lastani tässä maassa, lapset ovat olleet suomalaisella luokalla, niin kauan kuin itse halusivat, eikä minua ole täällä pahemmin päähän potkittu. Tässä maassa on vikoja, mutta niin on Suomessakin. Te Suomessa asujat voisitte mielestäni yrittää vaikuttaa mielipiteillänne oman maanne parantamiseen, sen sijaan että heitätte energiaanne harakoille, eli haukutte maata, missä ette asu, ja jonka asioihin teillä ei ole sanan valtaa.
Ruotsilla on kuitenkin valtaa puuttua Suomen ja Ahvenanmaan asioihin, kuten kielipoliittisissa asioissa. Suomalaiset vattenfallin sähkönkäyttäjät eivät saa samanlaisia korvauksia myrskyn aiheuttamista sähkökatkoksista, kuin ruotsalaiset.
Juuri siitä syystä Ruotsista on syytä kertoa totuus, eikä valheita, joita esim. koululaitos levittää.
Epäilyttää enemmänkin sinun asumisesi.