HARHAOPPISEN EVANKELIUMI

Näin se menee: demoni sanelee uskonnollisen ihmisen mieleen uskonnollisen teesin ja ehdottaa sopivan Raamatun lauseen kyytipojaksi; harhaoppinen kokee "hengessään" pakkomielteen ja kirjoittaa sen tänne "jumalan totuutena"; saatana virnistelee taustalla pirullisena.
4233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuten tällä palstalla onkin jo todettu!

Äänestä
  • älä ala veljiä vainomaan, Saarikalle on hyvä mies, laitanko linkin, jos haluat?

    Äänestä


  • saat kirjoitti:

    toripöytä kaikkinen tavaroineen oikein netissä ostettavaksi.
    Enää ei riitä että humpuukia saarnataan.
    Sitä täytyy myös myydä toripöydilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskonpuhdistaja kirjoitti:

Näin se menee: demoni sanelee uskonnollisen ihmisen mieleen uskonnollisen teesin ja ehdottaa sopivan Raamatun lauseen kyytipojaksi; harhaoppinen kokee "hengessään" pakkomielteen ja kirjoittaa sen tänne "jumalan totuutena"; saatana virnistelee taustalla pirullisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu