mb vito 111 cdi

osoners

miten saa esp järjestelmän pois päältä? sulakkeen poistolla? mutta mistä löytää kyseinen sulake? ei lue manuaalissa...

4

11529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <<<<<<...

      kojelaudan napista,jossa lukee asr, mittaristoon syttyy keltainen kolmio palamaan.

      • vaikuttaa

        vaan vetoluistonestojärjestelmään (sutimisenesto), kamala sana, sillä ei saa esp järjestelmää pois päältä, ilmeisesti sulake ainoa konsti?


      • osoners

        joo luistonesto lähtee pois päältä mutta mutta esp jää päälle...


    • pois

      mutta samalla lähtee kaikki muutkin sähköavut mm. ABS. MB:ssä on ns. dyno test moodi jolla lähtee ASR,ESP ja ABS:t pois.
      Avain paikalleen ykkösasentoon. Paina tripin reset nappulaa (R) noin puoli minuuttia jolloin kuuluu piippaus. Paina mode nappulaa niin monta kertaa että näyttöön tule roll test off. Paina tai - nappulasta roll test ON asentoon. Luistonesto ja muut merkivalot syttyy kojetauluu. Käynnistä ja voit ajaa ilman sähköstä järjestelmää. Järjestelmä palautuu takaisin kun virrat seuraavan kerran laittaa pois päältä.
      Ja ajellaan omalla vastuulla sitten!

      Pelkän ESP:n pois kytkeminen? Ei hajuakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      461
      8258
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5687
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4701
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      212
      4589
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      35
      4509
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      55
      4023
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3890
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3772
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3710
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      87
      3538
    Aihe