Transporter tomaattilaatikolla jätti tielle.
parkki ja peruutus vapaa toimii d ja 1 2 3 eivät. Ei kolinota.
Mikähän laukesi kun......
7
1452
Vastaukset
- ööö
tais tulla lootasta Sosetta.
- ohjekirjaa
Vuotaako, onko öljyä hävinnyt.
katso nyt ensin öljyn määrä ja erityisesti se miten se pitää tarkastaa. (lämpimänä ? tyhjäkäynnillä? ym ohjeet. - irronnut ?
Siitä vaihteen valitsimelta menee moninapakaapeli sinne tomaattilaatikolle.
Suattaapi olla että liittimissä vikaa tai liitin löysällä/irti ... siis jommasta kummasta päästä.
Siellä on myös ohjausboxit, joista jompi kumpinenkin voip olla vioittunut.
Sitten vielä tarkistaisin sulakkeet.
Vielä tuo vaihteen valitsin voip olla toisaikainen ... ;-) - Entinen Transporterfani
Väliraportti !! Nyt ei korjaamo löydä vikaa
vikaa. - valistunut arvaus
Suurella todennäköisyydellä sähköinen kosketushäiriö jossakin johtoliitoksessa tai kytkimessä. Vaihteiston johtosarjoissa. Hiton vaikea löytää. Vika häviää usein haettassa, eikä vikaa saa uusiutumaan millään silloin. Kunnes jättää taas tielle. Voi juoksuttaa korjaamolle monta kertaa.
- Ent transporter fani
Ei korjausta ja 160 Ekua köyhempi.
- JanneK69
Yleensä automaattiloota sippaa, kun jarrupanta alkaa luistaa. Öljyn väri kertoo jotain: jos on ruskehtavaa, panta on luistanut ja kulunutta kitkamateriaalia on öljyn joukossa.
Jos öljy on mustaa, saattaa olla sama vika: luistava panta kuumentaa paikkoja rajusti ja öljy saattaa palaa mustaksi. Levypakat alkavat harvoin luistaa, kulumisesta on yleensä seurauksena viive vaihteenvaihdon yhteydessä.
Kokeile vaihdetta eteenpäin, yrittääkö yhtään liikkua. Jos vähän elonmerkkejä löytyy, panta on kulunut loppuun. Jos ei liiku, kuuntele, kuuluuko vaihteistosta ääniä, kun kytket N->D. Jotain pitäisi kuulua vaihteen kytkeytyessä, vaikka panta olisi aivan lopussa. Jos ei tapahdu mitään, saattaa olla sähkövika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330728Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764141Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972714Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321879Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901654- 861584
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751561Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591488Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721238