Onko kenelläkään tietoa, aikooko jokin taho jatkaa Hurstin hyväntekeväisyystyötä itsenäisyys ja joulujuhlineen? Mikäli Hurstin arvokas työ ei saa jatkajaa, haistatan näin avoimesti paskat suomen ev.lut kirkolle, jolla olisi enemmän kuin kaikki mahdolliset resurssit järjestää köyhille ja syrjäytyneille edes muutama lohdullinen ja kaunis tilaisuus vuosittain.
Olen jo pitkään ollut sitä mieltä, että suomalainen virallinen kirkko on eronnut Jeesuksen opeista köyhien auttamisineen ajat sitten, ja pyörii vain hurskastelevana bisneslaitoksena ainoana tavoitteenaan omaisuuden kartuttaminen. Saatanan synagoogaa, sanon minä.
Hukkuuko Hurstin työ?
5
383
Vastaukset
- Siivooja
Luterilaiset järjestävät diakoni apua ja leipäkirkkoja ja muuta apua köyhille perheille ympärivuoden, mutta eivät pidä siitä kovaa ääntä.
Hurstin jatkajalle toivotan siunausta Mikko Hursti muistaakseni.
Vaikka se kaveri minusta yrittää olla enempi kuin todellisuudessa on, en asetu tämän enempää vastustamaan työtä jota hän tekee. - totta että
monet kristilliset yhteisöt tekevät läpi vuoden avustustyötä, mutta "se tehdään salassa", mutta Hän on sen näkevä ja maksava palkan kerran.Itsekin olen yli 20v saanut olla auttamassa alkoholisteja narkomaaneja, köyhiä jne. ja se on Jumalan armoa, se.
- Markus
Näin on! Kukapa on tämän sinussa vaikuttanut, Pyhä Henki on sinut sanalla kasvattanut. Kiitos Jumalalle.
Jeesus lähetti opetuslapsensa kaikkiin israelin kaupunkeihin julistamaan Jumalan valtakunnasta ja kun he sieltä täynnä intoa palasivat iloissaan siitä kuinka riivaajatkin olivat heille alamaisia Jeesuksen Kristuksen nimen tähden.
Jeesus sanoi heille: Luuk.10:20. Älkää kuitenkaan siitä iloitko, että henget ovat teille alamaiset, vaan iloitkaa siitä, että teidän nimenne ovat kirjoitettuna taivaissa.
- http://www.verkkouutiset.fi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331935Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28850- 69845
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259728Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64710- 10677
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132671- 26644
- 77642
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200635