Voiko e-pillerit aiheuttaa tota? Ennen pillereitä särki ja kramppasi kuukautisten aikana maha ihan julmetusti. Nyt se on vähän helpoittunut, mutta tuo pääkipu on tullut aloitettuani pillerit. Alkoi muutaman päivän kuluttua kun otti viimesen pillerin ja sitten kesti siitä vielä joitain päiviä. Syön vasta tokaa liuskaa pillereitä ja haluaisin tietää onko teillä ollut vastaavaa.
Kamala päänsärky tauon aikana
pillereistä?
3362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla oli ekan taukoviikon aikana koko viikon jatkuva päänsärky, mihin ei auttanut särkylääkkeet, tosin se särky ei ollut mitenkään "sänkyyn kaatava" tms, mutta hieman ärsyttävä kuitenkin. Loppui kun aloitin toisen laatan. Seuraavalla taukoviikolla parina päivänä lievää päänsärkyä, sen jälkeen ei ongelmia. Jos ei ole kovin pahaa eikä ole muita epätavallisia oireita, niin odottele vielä =).
mullakin oli Marveloneista alussa kovaa päänsärkyä taukoviikon aikana, mutta se meni ohi parissa kuukaudessa. Vaihdoin Yasminiin(siis ihan muista syistä, muutaman vuoden kuluttua) ja päänsäryt palasivat eivätkä lähteneet ennen kuin vaihdoin takaisin Marveloniin.. Eli kannattaa vaihtaa merkkiä ellei mene ohi parissa kuukaudessa.
unohdin sanoa että jossain vaiheessa lääkäri suositteli taukoviikkojen vähentämistä syömällä aina 2 laattaa yhteen menoon jos taukoviikot ovat "hankalia".