Sai ainakin Agnes kuuluisuutta, mutta millaista? Varmasti ei-toivottua kylläkin. Heti kirjoiteltiin kaikki avioerot ja skandaalit lehtiin. Liekö sekin ollut vaikuttajana siihen, että hän putosi jo tässä vaiheessa?
Tuskinpa hän odotti, että hänen yksityiselämästään kirjoitettaisiin täällä. On varmasti ollut jonkinmoinen shokki!
Varmastikin mielellään palailisi entiseen kotimaahansa tämän kaiken jälkeen. Ei ole varmastikaan helppoa ollut hänellä!
Kenestäkään muusta Idolsissa ei ole kirjoitettu vastaavanlaisia juttuja kuin itsestään Agnesista!
Agnesin putoaminen ja
11
753
Vastaukset
- Just just
En tosiaan ole mikään Agnesin fani mut ku porukka selittää et "joo ne lehtijutut tais vaikuttaa siihen äänestämiseen" niin se on jo naurettavaa.
Okei,ehkä se johonkin vaikuttikin mutta Agnes oli vaan H-U-O-N-O viime finaalissa ja jonkun oli tiputtava ja tällä kertaa se oli Agnes.
(Tosin Ilkka oli vielä paskempi.)
Taidettiin pitää sitä Agnesta ennakkosuosikkina ja nyt ku se tippuu niin pistetään lehdistön piikkiin.
Se olis joka tapauksessa tippunu vaikkei lehdistö olis kirjottanu koskaan yhtikäs mitään.Sen voin sanoa ettei se ainakaan olis voittanu ku pikkutytöt ja ihqpissisteinit äänestää sitä IhQ-IlGg44 ulkonäön perusteella ku se on olevinaan niin söpö ja "hauska".
Saatana mua hävettää jos Ilkka voittaa koko paskan.American Idolissa sentään oli tasoa eiä siel ollu mitään saatanan beibifeissejä toisin kuin Suomessa.
Anteeks,oli pakko purkautua. - ovat harrastaneet
samanlaisia (=medialle herkullisia) hommia kuin Anges. Eli ei oo tainnut Katri , Pete tai Ilkka tehdä hommia jossain seksi-kapakassa. Ei taida myöskään kärkikolmikolla olla aviottomia, hylättyjä lapsia, joten ei löydy luurankoja kaapista.
Sen edestään löytää......................- haloo
Sinä tiedätkin niin 100-varmasti, että jokainen roskalehden lööppi on totisinta totta! Avaa silmät ja hanki OMAT aivot. Säälittävää jos Seiska-lehti toimii aivojen korvikkeena.
- Joe Joosua
haloo kirjoitti:
Sinä tiedätkin niin 100-varmasti, että jokainen roskalehden lööppi on totisinta totta! Avaa silmät ja hanki OMAT aivot. Säälittävää jos Seiska-lehti toimii aivojen korvikkeena.
Missäköhän itse olet mahtanut työskennellä, kun otat asian noin henkilökohtaisesti? Korson asemalla päivystämässä vai Mikadossa?
Niin ja varmasti oli "vain tarjoilijana" siellä seksibaarissa. Ja Al Caponekin oli "vain kirjanpitäjänä" mafiassa... - teitä
Joe Joosua kirjoitti:
Missäköhän itse olet mahtanut työskennellä, kun otat asian noin henkilökohtaisesti? Korson asemalla päivystämässä vai Mikadossa?
Niin ja varmasti oli "vain tarjoilijana" siellä seksibaarissa. Ja Al Caponekin oli "vain kirjanpitäjänä" mafiassa...surkeita moralisteja. Agnes tulee menemään paljon pidemmälle ja saamaan kauniimman elämän kuin yksikään teistä!
- nyt jo menny liian pitkälle
teitä kirjoitti:
surkeita moralisteja. Agnes tulee menemään paljon pidemmälle ja saamaan kauniimman elämän kuin yksikään teistä!
vai vieläks pitemmälle pitäis päästä.
Hyvää matkaa vaan. - elämässäsi
Joe Joosua kirjoitti:
Missäköhän itse olet mahtanut työskennellä, kun otat asian noin henkilökohtaisesti? Korson asemalla päivystämässä vai Mikadossa?
Niin ja varmasti oli "vain tarjoilijana" siellä seksibaarissa. Ja Al Caponekin oli "vain kirjanpitäjänä" mafiassa...Kun olet noin pahantahtoinen, ja haluat uskoa muista ihmisistä pahaa (jotta voisit hyväksyä myös omat pimeät puolesi). Voi voi.. Antaisit anteeksi itsellesi, niin voisit antaa anteeksi myös muille ja uskoa heistä jotain hyvääkin.
Tsemppiä! - tarjoilijana saa
Joe Joosua kirjoitti:
Missäköhän itse olet mahtanut työskennellä, kun otat asian noin henkilökohtaisesti? Korson asemalla päivystämässä vai Mikadossa?
Niin ja varmasti oli "vain tarjoilijana" siellä seksibaarissa. Ja Al Caponekin oli "vain kirjanpitäjänä" mafiassa...hyvää esiintymiskokemusta ja sitähän Agnesilla oli eikös vaan.
(p.s. kyllä se al capone oli oikeesti kirjanpitäjänä:-))
- lehdessä
Agnes vakuuttaa olevansa helvetin vahva. Lycka till!
- Joe Joosua
Eukko tippui jostain tv:n kilpailusta, huh huh, siitä selviäminen varmaan vaatii 2 vuotta lomaa ja terapiaa, vai?
Kyllä ihmiset on vieraantuneita todellisuudesta. Agnes tipahtaa Idolsista ja Linda eroaa jostain steroidihirmu-poikaystävästään, huh huh kyllä on rankkaa, pitäis varmaan järjestää näille kansalaiskeräys että selviävät? Tavallisille ihmisille taas ei satu mitään ikävää, kuten että isä kuolee, vaimo lähtee täysin yllättäen kävelemään, töistä tulee potkut viikko sen jälkeen kun osti asunnon velkarahalla, paljastuu että rutiiniflunssa onkin syöpä ja ties mitä vastaavaa. Tavalliset ihmiset joutuvat kestämään tällaista kaiken aikaa vailla mahdollisuutta yhtäkkiä vain pitää lomaa ja julistaa olevansa vahvoja. Joku tällainen surkea tv-kilpailusta tipahtaminen on tuskin kummempaa kuin jos ihminen nielaisee suullisen liian kuumaa kahvia. Ei se nyt kivaa ole, mutta jos siitä pitää haloota nostaa niin jotain on vialla. - pääasia on että puhutaan
Joe Joosua kirjoitti:
Eukko tippui jostain tv:n kilpailusta, huh huh, siitä selviäminen varmaan vaatii 2 vuotta lomaa ja terapiaa, vai?
Kyllä ihmiset on vieraantuneita todellisuudesta. Agnes tipahtaa Idolsista ja Linda eroaa jostain steroidihirmu-poikaystävästään, huh huh kyllä on rankkaa, pitäis varmaan järjestää näille kansalaiskeräys että selviävät? Tavallisille ihmisille taas ei satu mitään ikävää, kuten että isä kuolee, vaimo lähtee täysin yllättäen kävelemään, töistä tulee potkut viikko sen jälkeen kun osti asunnon velkarahalla, paljastuu että rutiiniflunssa onkin syöpä ja ties mitä vastaavaa. Tavalliset ihmiset joutuvat kestämään tällaista kaiken aikaa vailla mahdollisuutta yhtäkkiä vain pitää lomaa ja julistaa olevansa vahvoja. Joku tällainen surkea tv-kilpailusta tipahtaminen on tuskin kummempaa kuin jos ihminen nielaisee suullisen liian kuumaa kahvia. Ei se nyt kivaa ole, mutta jos siitä pitää haloota nostaa niin jotain on vialla.maine senkun kasvaa ja kansan mielenkiinto säilyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331925- 69842
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28812Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259724Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64703Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132670- 10664
- 26639
- 77637
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200627