Jossain oli vinkki, et Pete ois ostanu ääniä itelleen. Ensin naureskelin, mut sit mietin tarkemmin. Surkee kannatus omassa semifinaalissa, sit tuomarien valintana finaaliin. Sit pudotusuhassa. Ja kas, yhtäkkiä se nousikin "hirmuiseen suosioon", ihan tyhjästä ja on voittamassa koko skabaa. Sehän on sanonu tulleensa vaan voittamaan ja on osottautunu todella kunnianhimoseksi. Hinnalla millä hyvänsä...
Huhu Petestä
Ihmettelevä
9959
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mikä huhu.älä puku paskaa.saatanan luulotautinen.jos luulet että se on noin helppOA.osta itselles ääniä,ja mee pressaks.helvetin kateellisten panettelua.mee äitis helmoihin
Kylhän se teettää jos jonkinlaista, jos haluaa sokeasti jotain asiaa. Mut jos on rahaa, ei kai se oo kiellettyä? Kyllähän tää on kaikkinenesa ollu kovempaa peliä ku viimeksi, ja kyllä, vihjaan niihin Agnes-juttuihin. Ja aika karkeaa keskustelua näillä pasltoillakin on, huh huh. Äänet voi ostaa, mutta hankalammaksi menee, jos joutuu ostamaan itse kaikki omat levynsäkin. Voitto ei varmaankaan takaa suosiota, antaa vaan mahdollisuuden johonkin, joka pitää itse lunastaa.
Ja tulus kalliiksi, en mä alle 100 € möis, et jos 150€ sais ja 10000 ääntä epärealistista ois.
PASKApuhetta
Onpa tässä maassa ihmeellisempiäkin asioita nähty ja kuultu. Nyt vielä hei Seiska ja nää lehdet "tutkimaan" tapausta. Sais taas hyvät naurut!
saa,ja hevosella pääsee.ei ole rikollista soittaa omaan piikkiinsä tai yms.ei peten tarvii ostaa mitään.koska se on paras.ja osaa hommansa hoitaa.mitä väliä,ostaako äänensä tai jotain.kunhan voittaa.
ihan varmaan joo. Hey get it real! Pete on paras. :)
HALOO! Ai nous nopeesti suosioon ,yleisö on tykänny siit koko ajan. Se yrittää parhaansa valkkaa omat laulut mitä laulaa ja kansa tykkää. Mun kommentti EI Pete oo mitää äänii ostanu se on mun mielipide. Jos mä saisin valkata kuka voittas nii se ois PETE!
Kaikkea jaskaa täällä ihmiset viittii kirjoitella. eikö teillä ole muuta tekemistä kuin mustamaalata näitä finalisteja?
Petehän on koko ajan parantanut esityksiään. ei mikään ihme, jos suosio on noussut!!! ihmiset ovat huomanneet, että hei tuossa miehessä taitaa olla ainesta!!!
kun näin sen Peten esityksen siitä Bon Jovin biisistä, eka ajatus oli että vau! mahtava esitys! Hold the line oli myös tosi hyvä. ja sitten se viimekertainen, toinen biisi, ei muuta sanoa kuin mies vain parantaa suorituksiaan koko ajan.
Lehdet antavat aina sellaisen kuvan,että
heidän ennakkosuosikkinsa voittaa !
Kun oikea kaveri näyttää mihin pystyy,niin
yleisö ja tavallinen viihteen katselija löytää
todellisen Idolin juuri kuten Pete on tullut
esiin. Pete osaa laulaa,tanssia, esiintyä ja
antaa aina hyvän mielen. Pete on ehdoton ykkönen !