...
Tarkoitus ei ole, että puheenvuorojen pituus ja henkilön esilläolo olisi riippuvainen parlamentaarisista voimasuhteista tai galluppien prosenteista.
Katsoja ei odota/toivo juontajalta "nokkelaa" välihuutoa.
Valitettavasti nämä normaalit ja muutenkin julkisuudessa jatkuvasti olevat naamat (ns. johtavat poliitikot) osaavat puhua paljon ... todella paljon ... sanomatta mitään.
Vanha loitsu ystävyydestä, yhteistyöstä ja avunannosta on korvattu vain muilla liturgioilla.
Olisi kohtuullista, että kisaan osallistuvat todelliset ammattilaiset pääsisivät esittelemään ajatuksiaan ja osaamistaan paljon enemmän, verrattuna noihin politiikan broilereihin.
Ehdotan juontajapariskunnan vaihtamista.
Keskustelun juontajat möhlivät
avarakatseinen
2
259
Vastaukset
- Samaa mieltä
Aivan samaa mieltä. Esimerkiksiksi Arto Lahden ei annettu juurikaan puhua; juontajat suhtautuivat häneen erittäin ylimielisesti. Olisi tosiaakin voinut antaa hänenkin sanoa mielipiteensä rauhassa. Näiden politiikojen liturgioita on tarpeeksi kuultu.
- JUONTAJISTA YLEEN
NYT KAIKIN VAATIMAAN TASAPUOLISEMPAA KOHTELUA AJANSUHTEEN JUONTAJILTA, ELI SOITETAAN YLEEN JA VAADITAAN KATSOJINA JA TV-LUVAN MAKSANEINA JUONTAJIEN VAIHTOA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626