Tarja halonen häviää vaalit, koska ei vastusta orjatyötä. Ensi vuonna kaikkien palkat putoaa nollaan, kun pakkotyölaki tulee voimaan.
Vastustakaa kaikki pakkotyölakia.
Vastustakaa kaikki pakkotyölakia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
turha vinkua, PORVARI vanhasen hallitus ajaa orjatyölakia läpi jopa eu-tuomioistuimen päätöksen vastaisesti
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000021&posting=22000000012075210
se tukee Vahasen orjatyölakia, on siinä demarien äänestäjillä ihmettelemistä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000021&posting=22000000012364950
ainakin tälle kurssille on lain voimaantulon jälkeen kysyntää
http://wilho.dyndns.org/kazzun_paskagalleria/200.html
Ensinäkin, pohjapalkka putoaa peruspäiväraha ylläpitokorvaukseen. Ei nollaan.
Muiden palkat tippuu sitten kilpailun mukana hitaasti, ala kerrallaan. Hyvä saumahan tuossa on, kun eläkkeelle lähtevien vuoksi vaihtuvuus kasvaa.
Onneksi kaukoidästä saa halvempaa työvoimaa, joka on pätevämpää kuin Suomesta saatava.
se tippuu jos palkat putoo, tulee lisää työttömyyttä, orjatyöläisiä, mahtava tulevaisuudenvisio Suomalaisille, piiskat työnjohdolle varusteeksi, aivan...millä vuosisadalla niin olikaan, ne piiskat työnjohtovälineninä?
Työttömyysturva ei ole palkkaa !
Sen maksaa kassa, KELA tai joku muu taho.
siellähän valtio maksoi sen pienen palkan työntekijöille...näin siis itänaapurissa muinoin, nyt ilmeisesti porvariministerin johdolla näin tulee käymään suomessa.
Yrittäjien on pakko kilpailla siitä, kuka maksaa pienempää palkkaa, kun saa tuotteistaan pienemmän hinnan.
Verotulo valtiolle vähenee, talous lähtee hallitsemattomaan syöksyyn.
kansalaispalkka keskeyttäisi työvoimapulan !