hui kauhistus. Barbiperheessä ei ole kaikki ihan kohdallaan, jos kaikilla lapsilla ei ole edes sänkyä, missä nukkua. Montakohan reikää löytyy hampaista lapsosilta, kun vaan makeaa syödään? Onneksi isoin tyttö pitää edes vähän huolta sisaruksistaan, vaikka se olisi mielestäni kyllä äidin tehtävä - ihan oikeasti. Olen järkyttynyt. Siis nukkien keräily on hieno harrastus, ei siinä mitään, mutta muuten ihan kamalaa katsottavaa.
Vaimot vaihtoon 11.12
7
2656
Vastaukset
- Sekopää
Joo hullu se oli. Keskustelua käydään tuollakin...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=644&posting=22000000012509162- thjo
kuka on se taliaivo jätkä, joka on tuollaisen kana-akan pistänyt paksuksi?????
- Erittäin surullinen
koko paskassa oli se, että jotkut idiootit on laittanut tuollaista kaikkien ihmisten mässäiltäväksi telkkariin.
Ne lapset säälittää niin paljon, mitä kun kaikki kaverit ja kaikki haukkuu äitiä, ja kohta on sossutantat ovella?
Lapset kärsii ja kovasti ja ihmiset suorastaan riemuitsevat, kun pääsevät oikeen haukkumaan ja mollaamaan.
Äiti oli selvästi vajaamielinen jollaintasolla, ja ohjelmalla saatiin todellinen tuska lapsille aiheutettua.
Nelonen voisi kyllä ottaa jonkinmoisen vastuun teostaan. Uskomatonta pelleilyä, että toisten kärsimys on nykyään ihmisten yllösviihdettä, mutta tässä mentiin jo hyvänmaun rajasta aivan liian kauas. - typykkä
Nelosen sivuilta:
"Maarit muistelee taannoista vaihtoviikkoa: ”Kokemus oli rankka, sitä on sittemmin pohtinut millainen äidin tulisi olla tai millainen äiti haluaisin olla.” Maarit ei ole tiukentanut kuria lasten suhteen. ”Päinvastoin, taidan olla vieläkin löysempi kuria pitämään kuin ennen”, Maarit sanoo.
Lulu tykkäsi Tarjan tuomasta järjestyksestä:”Olisi kiva, jos siivoussäännöt olisivat jääneet voimaan!” Näin ei kuitenkaan ole, vaan Marinseilla eletään kuten ennenkin: siivotaan kun inspiraatio yllättää."
Joo-o... - Totuudenpuhuja
Vaimot vaihtoon on viihdeohjelma! Käsitättekö? Se ei ole totta, koska kaikki on muokattu viihdeohjelman tarpeisiin! Oletteko te oikeasti niin kajahtaneita, ettette ymmärrä, ettei kyse ole mistään dokumentista?
- kun et tiedä
perkeleen apina. ne tehdään ohjelmaan valituista tavallisista (hahahaha) ihmisistä. Ei ne ole ohjattuja vaan se hullu itse suoritti olemassa oloaan.
Mene sinä vidduun täältä apina! - huhhuh!!
vaikka vaimot vaihtoon onkin viihdettä niin kai niissä nyt jotakin totuuden hiventä löytyy? Empä usko että tuo punapääbarbimamma nyt aivan kaheliksi on heittäytynyt pelkästään viihdearvon vuoksi. Kyllä siinä totuuttakin on oltava pelissä- tai sitten on niin hullu että vetää kaikki läskiksi tosiaankin pelkästään sen tv-viihteen takia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944263Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293233No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452350- 351358
- 10949
- 141948
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780