2005 paras idols-biisi

Minusta tämän vuoden Idolsin paras ja koskettavin biisi on ollut Agnesin laulama Tallulah...vieläkin selkäpiiti kihelmöi, kun muistelee semifinaaleita...:) Muut biisit ei ole valitettavasti herättäny sen suurempia tuntemuksia minussa.

Mitä mieltä muut ovat? Mikä on ollu teidän mielestä paras biisi/parhaiten "vedetty" biisi tähän asti?
11689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Peten esittämä When Susannah cries...

ps. kerrankin asiallinen viestiketju näissä maisemissa.

Äänestä
  • olen samaa mieltä, että peten when susannah cries on paras näissä ympyröissä kuulemani biisi... harvoja valopilkkuja tässä kisassa... myös ronin tulkitsema separated nostatti ihon kananlihalle.

    Äänestä

joo,joo.......
se taivas lyö tulta on paras.....ja ilkka se vasta sen hyvin osas vetääkkin...=D
niinku agnes:
joka yö soita satuma tagko................hahahahahehehehehee.....
nii, ja katriki on iha pas**..

T:ilkka-fani

Äänestä
  • ...sitä yhden pennunkin päästä tänne vittuilemaan...

    Äänestä

  • Tästä viestistä näkee jo miksi kisaa ei kannata katsoa. Tätä paskakiihkoa ei jaksa. Ilkka voi olla ihan hyvä tyyppinä muttei se laulaa osaa. Silti en sitä hauku vaan annan kaikille tilaa. Tee sinäkin niin, sinä säälittävä Ilkka-fani. Voi voi sinua, kyllä se helpottaa kun täytät 13.

    Äänestä

Peten vetämä Toton biisi.Niin ihanan nostalgista.

Äänestä

Katrin semifinaalissa esittämä Stellan "Piste" oli todella kaunis esitys. Ehkä paras.

Peten "When Susannah cries" oli myös todella hyvä.

Ja mieleen on jäänyt myös Pauliinan "I will always love you".

Ja sitten vielä Ronin semifinaalikappale oli upeaa lauluäänen käyttämistä. Hänelle sopikin paremmin R&B -tyyppiset biisit.

Äänestä
  • Itse tykkäsin kans Katrin semifinaalibiisistä, elikkäs Piste. Siinä pääsi kyllä Katrin ääni oikeuksiinsa. Peten Bon Jovi -pläjäys oli kans aika hienosti vedetty :)

    Äänestä

ilman muuta Agneksen Tallulah / Carrie sekä Peten When Susannah cries. Hyvä ettei taju menny kun kuuntelin. Se oli oikeeta taidenautintoa jota ei valitettavasti enää ole mahdollista kuunnella tämän kilpailun yhteydessä.

Äänestä
  • ehdottomasti Peten laulama When Susannah cries ja
    se Bon Jovin biisi.

    Agnesin Carrie

    Äänestä

oli ehdoton ykkönen! Parempi kuin alkuperäinen, varsinkin pelkällä pianolla säestettynä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Edguy kirjoitti:

Minusta tämän vuoden Idolsin paras ja koskettavin biisi on ollut Agnesin laulama Tallulah...vieläkin selkäpiiti kihelmöi, kun muistelee semifinaaleita...:) Muut biisit ei ole valitettavasti herättäny sen suurempia tuntemuksia minussa.

Mitä mieltä muut ovat? Mikä on ollu teidän mielestä paras biisi/parhaiten "vedetty" biisi tähän asti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu