Totuuden tie

kolme enkeliä

Kaikissa muissa seurakunnissa on harhaoppia ja vääristeltyä evankeliumia paitsi adventtiseurakunnassa. Raamattu todistaa kaikki adventistien opit totuudeksi.

6

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hannu

      Missä kohtaa raamattua mainittiin että adventti kirkko omaa totuuden..tai yleensäkin se että tulee uusia profeettoja ilmoittamaan sanomaansa?

      Jos muitten evankeliumi on väärää, niin kerro millainen on oikeanlainen evankeliumi, voisiko kenties olla jokin muu kuin raamatussa mainittu evankeliumi?

      Epäilen, et taida olla adventisti.

    • ikionnellinen

      Adventistit ovat Jumalan viimeinen kansa, jonka luokse jokaisen joka haluaa olla pelastettujen joukossa Jeesuksen tullessa, on tultava. Kaikki pelastetut liittyvät saman pelastuksen lipun alle, sen totuuden ja sanoman joka on annettu viimeiselle seurakunnalle, Jumalan silmäterälle. Pedon merkin vastaanottajat Jumala on tuhoava sanasa mukaisesti, mutta sapatti on merkki joka erottaa seurakunnan noista jumalttomista ja nimikristityistä.
      Tehkää parannus ja hyljätkää pottokirkkonne ja tulkaa oikeaan seurakuntaan!

      • ikionnellinen

        Epäilen kirjoittajan provo motiivia .
        kuuluu johonkin muuhun porukkaan


    • vain

      toistat vain Jarlaun puheita.

      • 2016

        Eurooppa sai 10 vuotta armonaikaa Maya intiaaneilta?
        Nyt on armonaika ja pelastuksenpäivä, kohta Nooan arkin ovet suljetaan?
        Adventtiaika adventtikirkossa?


      • 2016 kirjoitti:

        Eurooppa sai 10 vuotta armonaikaa Maya intiaaneilta?
        Nyt on armonaika ja pelastuksenpäivä, kohta Nooan arkin ovet suljetaan?
        Adventtiaika adventtikirkossa?

        Hyvänen aika. Onko adventtikirkkoon syntynyt uusi väärä enemmänkuinprofeetta, joka nyt saa tietoa mayaintiaaneilta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      4024
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      44
      2741
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2715
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2453
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2445
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      314
      2263
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1979
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1643
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1642
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1497
    Aihe