Vaaleat pieni vähemmistö Suomessa

katsokaapa

ympärillenne montako luonnonvaaleaa näette? Ei niitä ole kuin todella pieni vähemmistö.Yksi tai kaksi työpaikkaa kohden. Maanteinvärinen on suomalaisnainen .Inkeriläiset ovat aitoja Blondeja monet ja eteläkarjalaiset. Karpelan juuretkin sieltä. Hänkin on aika maantie.

14

851

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomessa

      ja hän oli koulutoverini. Muut olivat tuhka,maantie, ruskea, puna ja tummatukkia.

    • meille

      purkista. Suomen nainen on harmaampi.

    • paljon

      ja he ovat aitoja blondeja, ei maantievärisiäkuten meidän naiset.Tässä ympäristössä on heitä enemmän kuin meillä.Huomattavasti enemmän.

    • ja se oli ihan sairas

      kuva joka markkinoitiin poliittista Saksan ylemmyyttä varten. Siksi meillä oli elokuvatähdet sellaisia ja missit enimmäkseen. Muualla tuskin on tätä enää menossakaan. Ei ainakaan maailmalla missikisoissa.

      • silti..

        mutta Hitler oli ruskeatukkainen itse.


    • vaaleaa tai väritöntä

      No pääasia silti, että tumma tyttö ei pääse idoliksi koska jostain syystä tummat tytöt tuntuvat olevan enemmän kuin uhka vaaleille tai maantienvärisille suomalaistytöille.

      • se on siinnä

        esim. Sara La Fountain on Suomen kiistattomasti kaunein nainen minusta.


      • Sen
        se on siinnä kirjoitti:

        esim. Sara La Fountain on Suomen kiistattomasti kaunein nainen minusta.

        perse, joka on siis ylempänä, on kuin hirvilehmästä repäisty!


    • vaaleat naiset ihan

      räjähtämään kateudesta. Minulla on vihreät silmät ja musta tukka luonnostaan ja naiset hyppisivät silmillä ellei vaan käännä selkäänsä niille hyökkäyksille. Taitaa olla niin että liian monta kertaa samasta ringistä naitu blondisakki on aika risaa ja luonnehäröistä?

      • ja Hannakin

        ja melkein kaikki fiksua esittävät maantienväriset.


      • pahasta

        Minullakin vihertävät silmät ja tummanruskea tukka ja vaalea ihoa ja olen kokenut vaaleiden suomalaisnaisten raivon ja kateuden. Suomessa missi kisoihin ei silti tällaiset pääse tai niitä ei oteta.. pahintahan olisi, että suomesta tulisi tumma miss suomi voi kauheata mikä lokkkaus vaaleaa suomi neitoa ja koko suomen vaaleaa naisrotua kohtaan siinä menisi suomen koko vaalean naisrodun maine lopullisesti. Lola valittin miss universum kisoissa ensimmäiseksi perintöprinsessaksi eli paras saavutus suomessa vuosikymmeniin .. voin kuvitella miten se vaikutti suomalaisiin: )


      • faktaa..
        pahasta kirjoitti:

        Minullakin vihertävät silmät ja tummanruskea tukka ja vaalea ihoa ja olen kokenut vaaleiden suomalaisnaisten raivon ja kateuden. Suomessa missi kisoihin ei silti tällaiset pääse tai niitä ei oteta.. pahintahan olisi, että suomesta tulisi tumma miss suomi voi kauheata mikä lokkkaus vaaleaa suomi neitoa ja koko suomen vaaleaa naisrotua kohtaan siinä menisi suomen koko vaalean naisrodun maine lopullisesti. Lola valittin miss universum kisoissa ensimmäiseksi perintöprinsessaksi eli paras saavutus suomessa vuosikymmeniin .. voin kuvitella miten se vaikutti suomalaisiin: )

        Taitaa miss suomi kisatkin pian mennä yleisöäänestykseksi silloinhan tiedämme miten siinä käy. Onhan miss suomi kisoissa tummiakin, mutta yleensä eivät tule valituiksi tai kisoihin valitaan ne rumimmat tummat, että kaikki luulis, että tummat on aina rumia. Ja joillakin tummilla misseillämme on taas värjätty tukka tummaksi, vaikka niillä on luonnostaan aivan muun värinen tukka.


    • ei lainkaan blondi

      senhän näkee juurista. Ei Katri ole vaalea, purkkivaalea vain.

    • maantie

      Serkkuni ja hänen äitinsä puoleinen suku on kaikki ihka aitoja blondeja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30820
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4186
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2725
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1892
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      590
      1657
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1593
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1565
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1500
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1245
    Aihe