Pohdintaa rakkauden ja seksin merkityksestä

Eli nyt olisi tällaista pohdintaa: Pohdi rakkauden ja seksin merkitystä yksilön ja yhtiskunnan kannalta..?
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sä opiskelet jossain ja teille on annettu tällainen tehtävä. Opiskeletko psykologiaa vai hoitoalaa? Näitä ois hyvä pohtia itte eikä laittaa netissä roikkuvia kanssaihmisiä tekemään sun tehtävääs.

Äänestä
  • tä on vain ihan mielipidekysely. Ei mikään "koulutehtävä"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-*- kirjoitti:

Eli nyt olisi tällaista pohdintaa: Pohdi rakkauden ja seksin merkitystä yksilön ja yhtiskunnan kannalta..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu