Täytyy tässä nyt avata uusi ketju tästä aiheesta, koska näyttää siltä, että monet ovat käsittäneet väärin tai jopa saaneet väärää tietoa mellakoista.
Mellakoijat ovat ARABEJA, MUSLIMEJA, eivät suinkaan rasistisia valkoisia australialaisia. Muslimit valtasivat ensin erään uimarannan ja pahoinpitelivät hengenpelastajat, jotka yrittivät heitä estää. Joukkoraiskauksiin ja muuhun väkivaltaan kyllästyneet aussinuoret menivät rannalle ja antoivat riehujille turpaan. Tämän jälkeen muslimit ovat jatkaneet mellakointiaan ympäri Sydneytä. Liikkeiden ikkunoita hajoittaneet ja poliisin kanssa yhteen ottaneet ovat Lähi-Idän MUSLIMEJA. Valkoiset eivät ole kohdistaneet vihaansa ulkopuolisiin.
YLEn uuttisoinnista saa helposti väärään kuvan tapahtumista, joten kannattaa hankkia tietoa myös muista lähteistä, esim. tässä tapauksessa australialaisista tietolähteistä.
Väärinkäsityksiä rotumellakoista
7
551
Vastaukset
- juho
on mellakoimassa valtavasti valkoisia, joten mitäö väärinkäsitystä siinä olisi tapahtunut?
- Australiassa
karvapää kirjoitti:
surkea yritys muuttaa totuutta. menee läpi rassuille muttei muille.
http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/tuoreet/artikkeli/Mellakointi jatkui Sydneyssä poliisille lisävaltuuksia/1101981937519
"Nuorisojoukot hyökkäsivät useiden ihmisten kimppuun pesäpallomailoin, vahingoittivat autoja ja ottivat yhteen poliisin kanssa. Hulinoijat olivat lähinnä Lähi-idän alueelta kotoisin olevia nuoria."
- Eli maahanmuuttajat siellä mellakoi!
"Mellakointi näytti olevan kostoa valkoihoisten viikonlopun rähinöinnistä."
- Tällä viitataan siihen kun valkoiset hyökkäsivät rannan vallanneiden maahanmuuttajamuslimien kimppuun.
Mutta jos ei halua totuutta nähdä niin eihän sille mitään voi. Australiassa kirjoitti:
http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/tuoreet/artikkeli/Mellakointi jatkui Sydneyssä poliisille lisävaltuuksia/1101981937519
"Nuorisojoukot hyökkäsivät useiden ihmisten kimppuun pesäpallomailoin, vahingoittivat autoja ja ottivat yhteen poliisin kanssa. Hulinoijat olivat lähinnä Lähi-idän alueelta kotoisin olevia nuoria."
- Eli maahanmuuttajat siellä mellakoi!
"Mellakointi näytti olevan kostoa valkoihoisten viikonlopun rähinöinnistä."
- Tällä viitataan siihen kun valkoiset hyökkäsivät rannan vallanneiden maahanmuuttajamuslimien kimppuun.
Mutta jos ei halua totuutta nähdä niin eihän sille mitään voi.hesari onkin punakommarimedia vain tietyissä tapauksissa...
- antiählämi
kummasti kun pyyhkii perseensä allahin kuvaan!
- Grustnij
Ei Cronulla Beachia mitään vallattu ole, vaan siellä on nuorisojengi rettelöinyt useamman vuoden ajan. Ja niinkuin aina, ihonväristä ja uskonnosta riippumatta, jos tällaiselle jengin rettelöinnille ei tehdä loppua, jossain vaiheessa asiat kärjistyvät. Nyt 16 jengiläistä hyökkäsi kolmen hengenpelastajan kimppuun näiden tullessa hätistämään jengiä rannalta. Poliisi suoritti normaalisti tutkinnan ja teki pidätykset, siis teon tekijät on saatu jo kiinni.
Tämä valkoisten aussinuorten ULKOPUOLISIIN (olettamiinsa ulkomaalaisiin ja muslimeihin) ikään ja sukupuoleen katsomatta kohdistunut oman käden oikeus taas oli palstamme ikioman NasseRassen sikäläisten kollegojen masinoima.
Australian muslimiyhteisöt olivat toki tuominneet näiden libanonilaissyntyisten nuorten teot islamia loukkaavana, mutta sitähän ei juurikaan uutisoida.
Huvittavin oli valkoisen aussinuoren haastattelu, jossa tämä vannoi puolustavansa esi-isiensä hiekkarantaa... Liekö aboilla jotain sanomista tuohon asiaan?- -Khat man do-
Ehkä paikallisten yhteisöjen pitäisi järjestää Cronulla Beachille oranssitakkiset valvojat...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088