Finalistien taso laskenut

Mietippä....

Kyllä on taso nyt laskenut Suomipopin ja rockin jälkeen kaikilla finaalisteilla. Kyllä nyt tuntuu siltä että Ronin vire olisi pysynyt parhaiten ja eiköhän Pauliinankin.

Olisi ollut mielenkiintoista jos Agnes olisi vielä edellisellä keralla ollut mukana, koska olisi kuullut kuinka hyvin hän pysyy viressä ja eihän Agnesillakaan laulu nuotin vierestä mene a(ainakaan että huomaisi).Kyllä Agnesin voi nostaa kolmanneksi tähän Roni ja Paulinna joukkoon.

4

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuinka

      edellisen Idols'in aikana monet pelkäsivät sitä, ettei Hannan ääni kestäisi? Ja haukkuivat surkeaksi laulajaksi. Antti sain joidenkin haukut niskaansa. Jani ei ollut joidenkin mielestä hyvä jne.

      Silloin olin itse eniten Janin puolella. Kaikki kolme ovat pärjänneet omalla tyylillään, joten eiköhän tälläkin kertaa kansa tiedä?!

      • Mietippä....

        Voitkos väitää että ollaan oltu samalla tasolla Kahdessa viimeksi tulleessa finaalikisassa kuin Ensimmäisessä Idolssissa.


      • pojat
        Mietippä.... kirjoitti:

        Voitkos väitää että ollaan oltu samalla tasolla Kahdessa viimeksi tulleessa finaalikisassa kuin Ensimmäisessä Idolssissa.

        ovat koko ajan olleet parempia Idols-ehdokkaita, kuin esim. Agnes. Kyllä edelliselläkin kerralla moni lahjakas putosi liian aikaisin, mutta näin se homma etenee ja siihen on tyytyminen!!!!


      • surkeimpia!
        pojat kirjoitti:

        ovat koko ajan olleet parempia Idols-ehdokkaita, kuin esim. Agnes. Kyllä edelliselläkin kerralla moni lahjakas putosi liian aikaisin, mutta näin se homma etenee ja siihen on tyytyminen!!!!

        Alunperinhän poikia ei ollut finaaliin tulossa, kun kaksi kappaletta...mutta viimeisestä luckylooser kisasta nostettiin kaksi poikaa mukaan...Roni ja Pete.

        Ainoastaan Agnes on tänävuonna onnistunut ihan kohtalaisesti. Kaikki muut on olleet aika vaisuja tai huonoja!

        Muistan kyllä itsekkin näitä spekulaatioita ensimmäisen Idolsin aikoihin, että ei noista tule mitään...Antti ei osaa laulaa ja Hannan ääni ei kestä. Kuiteskaan en muista koko viimekertaisen Idolsfinaalin aikana, että kukaan noista olis laulanut kovin pahasti nuotin vierestä...varsinkaan Hanna ja Jani ei siihen todellakaan sortunut!

        Tänävuonna epävireisyyttä on kuulunut enemmän, kun tarpeeks!

        Ei sille voi mitään, että epävireisyys tai falski tapa laulaa pilaa itse esityksen! Ei vaan kuulosta hyvältä, vaikka ois miten hienot vaatteet tai miten hienot koreografiat! Vaikka Idols ei ole vain laulukilpailu, niin tää on kyllä totuus!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30637
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4096
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2697
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1865
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      589
      1643
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1579
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1555
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1477
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1228
    Aihe