ILKAN PÄIVÄKIRJA

Luin äsken taas Ilkan päiväkirjaa, todella hauskaa
luettavaa, mukava kun joku osaa käyttää suomen
kieltä noin hersyvän ihanasti! Ilkassa on siis myös
melkoista kielellistä lahjakkuutta musikaalisuuden
lisäksi, mikä toki on kommenteistaankin tullut ilmi.
Tähän kun lisätään vielä karisma ja ihana persoonallisuus, ei liene epäselvää kuka on uusi Idoli!
7517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ilkka on ihan perseestä! katri voittaa, ja sillon ku katri tuli laulaa sinne ensimmäisiin osakilpailuihin, ni mä tiesin et se voittaa.......... ja sitäpaitsi ronin ois pitäny voittaa jos katri ei voita........

Äänestä

Olen samaa mieltä mutta siitä ei minusta puutu mitään se on just huippu!

Äänestä
  • Niin Ilkasta ei todellakaan puutu muuta kuin kokemusta mitä se saa kyllä ajan kanssa :)

    Äänestä

Ircistä?

Äänestä
  • on maikkarin netis.

    Äänestä

No kyllä se Ilkka nyt sit vissiin voittaa ku Pete kerran tippu..se oli niin paras, et ei siitä voi edes keskustella.. Mä oon vihannu katria jo heti ihan alusta. Sillä on tosi tylsä ja ärsyttävä ääni eikä sillä oo tippaakaan lava karismaa..ihme hyssyttelijä. Kyllä se yks mies lisää suomen laulajiin ei tekis yhtään pahaa, vaikka se nyt Ilkka oliski.

Äänestä

Jep,Ilkasta tulee ihan varmana Suomen Idoli 2005.
Roni oli kyl niistä paras mut ku se tippu niin kyllä Ilkka voittaa :) Sillä on niin jumalattoman ihana ääni ja huumoria löytyy.
Sitäpaitsi Katri on täys kopia Anna Erikssonista...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilkkaan ihastunut kirjoitti:

Luin äsken taas Ilkan päiväkirjaa, todella hauskaa
luettavaa, mukava kun joku osaa käyttää suomen
kieltä noin hersyvän ihanasti! Ilkassa on siis myös
melkoista kielellistä lahjakkuutta musikaalisuuden
lisäksi, mikä toki on kommenteistaankin tullut ilmi.
Tähän kun lisätään vielä karisma ja ihana persoonallisuus, ei liene epäselvää kuka on uusi Idoli!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu