Toistan jälleen tämän kysymyksen:
Millä oikeudella USA:n armeja oleskelee Irakissa?
Jottei pääsis unohtumaan.
30 000 irkilaista on jo tapettu tässä demokratian ristiretkessä.
Millä oikeudella USA:n armeja oleskelee Irakissa?
Jottei pääsis unohtumaan.
30 000 irkilaista on jo tapettu tässä demokratian ristiretkessä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
typerän kysymyksen, kuin sinä minulle itsenäisyyspäivänä, eli: "Kuka on Jumala"? Kysymyksesi uskovaiselle, kertookin sinusta jotakin. Käsität varmaan, sosialisminkin olevan yhtä, kuin ateismi. Eihän tämä avaukseesi kuulunut, vaan paljastaa osan sinun moraalikäsitystäsi.
Minä todella haluaisin kysyä, kuka ja millainen tuo sinun Jumalasi on, koska et kait sentään häntä milloinkaan ole tavannut.
Onhan meillä uskonnonvapaus, mutta minä katson näitä asioita hieman realistisemmalta pohjalta kuin noista jumalista käsin.
JUmalaltahan usein rukoillaan apua niin että toivon sydämmellisesti että saat kaiken sen mitä pyydät.
Minä raukka kun saan selvitä omillani.
Minä en todellakaan tiedä mikä tuo kaikkien hokema Jumala on, tiedätkö sinä tai joku toinen.
Onko sinusta tyhmä kysymys tämä:
Millä oikeudella USA on Irakissa?
Minusta se on tarpeellinen ja vastaus on myöskin hyvä pitää mielessä, jos sen vastauksen keksii.
En miellä sosialismia ateismiksi, epäilen vain aivan henkilökohtaisesti tuollaisen Jumalan itsestäänselvyyttä.
New Yorkin hallinto sallii ruumiiden kompostoinnin, kertoo Britannian yleisradio BBC. New Yorkista tulee kuudes kompostoinnin salliva Yhdysvaltain osavaltio.
Kompostoinnin sanotaan säästävän runsaasti hiilidioksidipäästöjä verrattuna ruumiin hautaamiseen tai krematointiin.
Kompostoinnissa ruumis asetetaan arkkuun, jossa on muuta eloperäistä ja kompostoituvaa ainesta, kuten puusilppua, alfalfa-kasvia ja heinää.
Noin kuukauden kuluttua mikrobit ovat muuttaneet ruumiin mullaksi. Omaiset saavat mullan itselleen sen jälkeen, kun multa on ensin kuumennettu haitallisten ainaiden poistamiseksi. Multaa voi käyttää esimerkiksi kukkien tai puiden istuttamiseen.
Turvallisuustilanne
https://um.fi/matkustustiedote/-/c/IQ
Niin vai voiko siellä lomailla?