On vapauttavaa elää maassa, jossa on vielä joitakin vapaita medioita. Suljetun sosialistisektorin yksipuolisen propandan torvet YLE ja Sanoma-WSOY eivät sentään voi pilata kaikkien ihmisten elämää. Tänään tulee MTV3:n vaalitentti, joka ei ole tasoltaan hyvää A-Piste viemäritasoa, vaan jossa myös porvarillisen maan porvariehdookkaita käsitellään tasapuolisesti.
Laitetaan YLE ja Sanoma-WSOY:n mediat boikottiin.
Laitetaan YLE ja Sanoma-WSOY:n mediat boikottiin.
Vastaukset 1
Vanhimmat
edes MTV3 ei ole Niinistön puolella. Heikki Piuhola, joka on nykyään MTV3n toimituspäällikkö, on YLEltä maikkarille tullut ja Piuholan Halonen ylensi viime vuonna yliluutnantiksi, samaan aikaan kuin Arajärvenkin. Mistähän palveluksista? Itse veikkaan yhdistäväksi tekijäksi Attacia, tätä äärivasemmistolaista salaseuraa, jonka kokouksissa niin Tuomioja kuin Arajärvikin (= Halonen) juoksee.
Tasapuolisuutta toki odotan. Myös YLEn edellinen vaalitentti oli jokseenkin tasapuolinen kiitos näiden kahden nuoren toimittajan. Jos nimittäin olisivat olleet Halosen leiriä, niin toki olisivat kertoneet hänelle Haloselle etukäteen sotilasarvot. Eli ainakin tässä olivat puolueettomia. Tämä palautti uskoni siihen, että ehkä Mätä-Ylen sisällä löytyy jokunen ajattelevakin olento.