Onneksi Suomessa on vapaatakin mediaa!

Johnny Walker

On vapauttavaa elää maassa, jossa on vielä joitakin vapaita medioita. Suljetun sosialistisektorin yksipuolisen propandan torvet YLE ja Sanoma-WSOY eivät sentään voi pilata kaikkien ihmisten elämää. Tänään tulee MTV3:n vaalitentti, joka ei ole tasoltaan hyvää A-Piste viemäritasoa, vaan jossa myös porvarillisen maan porvariehdookkaita käsitellään tasapuolisesti.
Laitetaan YLE ja Sanoma-WSOY:n mediat boikottiin.

1

83

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      edes MTV3 ei ole Niinistön puolella. Heikki Piuhola, joka on nykyään MTV3n toimituspäällikkö, on YLEltä maikkarille tullut ja Piuholan Halonen ylensi viime vuonna yliluutnantiksi, samaan aikaan kuin Arajärvenkin. Mistähän palveluksista? Itse veikkaan yhdistäväksi tekijäksi Attacia, tätä äärivasemmistolaista salaseuraa, jonka kokouksissa niin Tuomioja kuin Arajärvikin (= Halonen) juoksee.

      Tasapuolisuutta toki odotan. Myös YLEn edellinen vaalitentti oli jokseenkin tasapuolinen kiitos näiden kahden nuoren toimittajan. Jos nimittäin olisivat olleet Halosen leiriä, niin toki olisivat kertoneet hänelle Haloselle etukäteen sotilasarvot. Eli ainakin tässä olivat puolueettomia. Tämä palautti uskoni siihen, että ehkä Mätä-Ylen sisällä löytyy jokunen ajattelevakin olento.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1947
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      891
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      855
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      732
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      717
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      696
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      673
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      649
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      648
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      201
      640
    Aihe