STINGER 2000 -autohälytin/ajonesto

Onko kellään kokemuksia tästä? On kuulemma tosi hyvä ja halpakin.
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos kyseessä on tuolla hifipalstallakin jonkun linkittämä, tiesminkä rullaluistinkaupan myymä halpishälytin, niin pari asiaa:

1) EI OLE VAT-hyväksytty eli et saa alennusta vakuutuksista

2) EI OLE SISÄTILATUTKAA mikä on jo uskomatonta, nuo ovat olleet vakiovaruste jo halvimmissakin hälyissä yli puoli vuosikymmentä.

3) EI AKKUVARMENNUSTA vaan akkuvarmennettu sireeni lisävarusteena :-)

Ihan näppärä tapa kauko-ohjata keskuslukitusta ja varmasti pitää kovaa älämölöä kun oven avaa muttei tuolla kyllä juuri hälytinkäyttöä ole.

Henkka
"Halvalla hälyttimellä kalliit poppikset menettänyt" (ei ollut tuo valmistaja kylläkään)

Äänestä
  • Mä ostin sellasen joskus ja on se kyllä hintansa väärti ja sain vakuutusalennukset vakuutusyhtiöltäni puhelinsoitolla. Ei sinne sisälle pääse mitään tutkia laukomaan, kun laitan aina ovet kiinni ja hälyttimen päälle. Itse maksoin tästä laitteesta 180 euroa jollekin toiselle kauppiaalle. Eipä ollut silloin tarjolla halvemmallakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reijo kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia tästä? On kuulemma tosi hyvä ja halpakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu