Provinssirock 2005, Marilyn Manson..

muis_tan

viimekesäinen Provinssirock ja päivä jolloin Marilyn Manson esiintyi. Näin sinut Saarilavan edustalla ennen kuin Negative alkoi soittaa.
Sinä komea jätkä, ehkä noin 18 vuotias? Sinulla oli todella hienot meikit. Mustat hiukset ja muistaakseni mustat vaatteet. Ulkonäöstäsi ja meikeistäsi päätellen olit tullut katsomaan Marilyn Mansonia.
Tähän mennessä en ole nähnyt ketään niin upeaa miestä kuin sinä.
Meinasin tulla juttelemaan sinulle, mutta en uskaltanut, koska ajattelin että noin komealla miehellä olisi ollut tyttöystäväkin siellä mukana. ja nyt todella kadun sitä etten tullut juttelemaan.
Seisoit siinä Saarilavan edessä sermin luona ja vieressäsi oli vanhempi nainen, olit ilmeisesti hänen kanssaan siellä.
Jäit pysyvästi mieleeni ja muistan sinut vieläkin. Jos tunnistat itsesi tästä, olisi mukava jos kirjoittaisit tänne jotain.

0

288

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        133
        1910
      2. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        834
      3. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        28
        787
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        258
        717
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        64
        698
      6. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        669
      7. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        10
        653
      8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        633
      9. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        77
        633
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        200
        626
      Aihe