seronil

Sain seromex reseptin masennukseen. Olen ottanut joka aamu 1x20mg tabletin. Eikä tunnu juuri missään. Jo kolme viikkoa, eikös pitäisi jo alkaa vaikuttamaan mielialaan kohottavasti.
Kertokaa, jos joillakin on kokemuksia fluoksetiini masennuslääkkeistä.
3398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...auttanu. keskustele lääkärisi kanssa ja katsokaa sopiva lääke.

Äänestä
  • kannattaa nostaa..sit voi apuja ol

    Äänestä

ainakaan mulle, lopetin parin kuukauden käytön jälkeen ja vaihdoin takaisin cipralexiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikuttaako? kirjoitti:

Sain seromex reseptin masennukseen. Olen ottanut joka aamu 1x20mg tabletin. Eikä tunnu juuri missään. Jo kolme viikkoa, eikös pitäisi jo alkaa vaikuttamaan mielialaan kohottavasti.
Kertokaa, jos joillakin on kokemuksia fluoksetiini masennuslääkkeistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu