personal trainer

Noudatatteko personal trainerin ohjeita, vai tykkäättekö tehdä ohjelmia itse? Kannattaako ohjaajaan luotaa? Minkälaisia kokemuksia teillä on?
3410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itsekkin kunhan hieman perehtyy asioihin. yleensä perusohjelmat ovat parhaimpia.

Äänestä

jo taloudellisista syistä. netistä löytää inffoa eli jos vain jaksaa paneutua, saa aikaan ihan kelvollisenkin ohjelman (joka pitää tietysti tarkastuttaa suomi24 voimailupalstan guruilla ennen sen aloittamista!)

Äänestä
  • Eihän se ole pääasia, onko valmentaja PT vai joku muu asiantuntija, kunhan hän osaa hommansa!
    Näiden keskustelupalstojen ym. kautta saattaa saada hyviä ohjeita ja vinkkejä (yleensä ei), MUTTA ongelmana onkin se miten ne liikkeet tehdään,EHDOTTOMASTI niitä liikkeitä pitää harjoitella jonkun asiantuntijan kanssa ja ainakin 4 treeniä/koko kroppa läpi, muuten ne ei jää kaaliin!
    Trainereissakin on eroja eli kysy taustaa/todistettavaa sellaista, älä usko sanaan!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saku kirjoitti:

Noudatatteko personal trainerin ohjeita, vai tykkäättekö tehdä ohjelmia itse? Kannattaako ohjaajaan luotaa? Minkälaisia kokemuksia teillä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu