tänä jouluna mä saankin paljon joululahjoja ku mul on avamatta vielä 2003- 20004jänki joululahjat mut pari pakettii niist 2003men askarruttaa vähä ku ne tuntuu et ne välil kävelee jo itestään ,hirvaakohan niit avaa ilman haarniskaa? mut aion kyl repästä nyt kunnon lahjat kaikki yhtäaikaa ja voi olla et saan uuden rekanveturinki joululahjaks ,toivomus mul oli vaan et siin ois kääntyvät etupyörät
huomenet huuhaaväki ja herätyyyyysss
rahtari1
731678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 51 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 73
Vanhimmat
tos alkutextis on väärä vuosluku tarkotin siis 2004jää
Kyllä mä puukalikoista jonkinmoisen osaisin väsätä mutta sitä en takaa että pyörät kääntyy tai siis kääntyyhän ne mutta tupumaisesti aina siihen suuntaan minne ei pitäis mennä.
arvaas kelt oon toivonu sitä rekanveturii ja kai se sen koittaa mulle väsätä se on tost toisest paikkaa ,nyt mä kuiskaan sulle true
True se on niin näpsäkkä likka että kyllä se sulle äkkiä veturin väsää ja se voi olla sit semmonen jolla pääsee sinne minne alunperin oli tarkoituskin.
sil alunperin päästävä ,no se selvii sit ku biili on alla
oo saanut liikaa vaikutteita meikäkäisestä. Sit meinaan on aina täys yllätys mistä löydät itsesi vaikka määränpää alunperin olis kuinka selvillä.
käännätsä sitä ohjaustankoo vasemmalle vaik oikeelle pitäs kääntää, no mut sullahan menee sillai perskuleen kauan löytää töihin
aina pääsen minne oon menossakin mutta en ikinä tiedä koska kun eksyn aina matkan varrella. Mutta olis tää elämä liian yksitoikkoista jos ei välillä löytäis itseensä paikoista minne ei tulis mieleenkään tarkoituksella mennä.
semmosiiki paikkoja mis et oo ennen käyny ,mut matkailuhan avartaa maailmaa
siis maailma kun oon löytänyt pari kertaa itseni sellaisesta paikasta mitä en olis ikuna osannut kuvitellakaan.
ku oot töistä lähteny niin eksyny esimerkiks meidän rakkaiden naapurimaihin, vai vieläkö suomi on riittäny
Sitä ei kuule uskoisi mitä ihmeitä löytyy ihan kotosuomestakin kun sattuu eksymään oikeeseen paikkaan.
käyny tollai yöllä ku oot töistä päässy mut siel on kyl päiväsaikaan paremmat nähtävyydet, täytyy oikeen venttaa millon sä yöllä soitat mun ovikelloo se on hyvä tietää jo etukäteen et sul on vähän tota eksymisongekmaa
ootas nyt viä kun tuolla ylöjärvella ja pirkkalassa on kuulemma jäljellä pari luolaa mihin en oo viä kerennyt eksymään mutta kyllä mä sinne hesaankin tässä jossain välissä taas eksyn. Sieltä en ookkaan aikoihin itseeni löytänyt että aika olis jo.
listaas ylös et number one helsinki
ja sä oot varmasti paras opas näyttämään kaikki paikat minne ei kannattaisi eksyä:))))
niinpäin et mä näytän just ne kaikki paikat mihin ei kannata eksyy niin menis päivä ja yö paremmin ,ku tääl on vaan muutama paikka nähtävyytenä mihin kannattaa eksyä
Se on tylsää eksyy niihin paikkoihin minne kannattais, ei niissä nää mitään mielenkiintoista.
alustavan kiertoohjelman ,mut älä välitä jos jo ennen puoltakierrosta omistat puolet vähemmän vaatetta
huomenet.Kuis huiskii,onkos taas ollu meno päällä???Jokos true sen veturin on sit sulle hommannu??Tekikös se sen mallikkeen vai mistäs tiedät?
viel ookkaan ihan varma pystyyks se tekee sitä ,mut toivonu oon ,jätin sul viestin ton toiseen paikkaan
sit löytäny?Se on siellä runoissa.Meet sinne amorin kaarten runo puolellle,siinä se on.
Kuis iltas on menny,mulla oli hiton muksaaaaaa,kapakis!Et sit kuiten tuonu sitä korjaussarjaa,ny oon kyllä pettyny!
ryypänny,mä oon nyt pysyny viinast eroon yli vuoden ,mut kerron sul tuol toises paikkaa mitä mä oon jo kaks kertaa ryyppäämiselläni aiheuttanu
hali hali pusu pusu,luin sen ja joskus ennenkin oot sen kertonu.Lukaseppas toi nylkkärille antama kommenttini!!!Siinä on vastaus samalla sullekki,ja se kunnioitus sulle ja nylkkärille on tosi.Elämä siinä helvetissä on kaikkein pahinta,mitä ei ihminen joka ei oo kokenu sitä ei tiedä!Olen omin silmin nähny sen kauheuden,mitä se todellisuudesa on.
sen ,se oli täyttä asiaa ,munkin kohalla ois voin käydä vielä hullummin mut oonex mä oon alkanu ajattelee elämää muutenki ku viinan avulla
kysyit tuolla alempana koska lauletaan duottoa
vastaan koska vaan,se käy meiltä kuin v..tun pesu talon saippualla.
sit ku soitetaan viel kitaroil niin mä käytän capoa niin saadaan parit eri oktaavit viel soimaan
ole oikein hallussa,mutta rumpuja olen hakannut.
pienen rumpusetin mukaan ei mitään hevirumpuja sit mis on 6 tomii ja 4jä basarii semmonen perussetti riittää ja mä hoidan ne kitarapuolet ,missä tarvitaan vähän niiku havaji kitaraa ne mä soitan sähkisellä eri vireessä ku normmaali kitara ja lasiputki pikkurillis
tullut kokeiltua mandoliinia.
luulen,että sunnutaiaamuisin se olisi soinut itsestään.
uudestaan jos se maniska alkas vaik soimaan itestään
JA JOULURAUHA.
MUUTEN OLEN SOITTANUT PER....LÄ HONKAIN KESKELLÄ MÖKKINI SEISOO.
MUUTEN MENI HYVIN,MUTTA KUN TULI KOHTA"HOI LAARI LAARI LAA"SILLOIN TULI P..KA HOUSUUN
veisuja et housut on vaarassa tärveltyä,oisit pikasesti käyny siin laaril paskal,mut voidaan me se concertto pitää joulun jälkeenki mut ota yhet hevikapulat kans mukaan jos sä satut repee liitoksistas kesken adatcion ja rupeetki vetää jotain eppu normaalia niin et kapulat kans sit kestää
kerroit.Ei mikään kaunisteltu kertomus,vaan julmaa totuutta.Ole onnellinen et oot päässy irti siitä,mikä ei ole edes elämisen arvoista.Se voi pahimmillaan olla helvetti,mitä ei itse tajua,ennen kuin se tuntuu elämän loppumiselta.RAHTARI;pidä pintas.
muistutan suo viel ku dokailin niin lähti perhe asunnosta hääto ja ajohommista lopputili ,niin on se pakko alkaa funtsii onx siin mitään järkee ,mut toistin vielä vuonna 90 saman tempun ja suunnilleen samoilla sävelillä paitsi sit pääsin jo sairaalaan letkuihin siitä reissusta mä aloin vasta tajuu homman juonen ,mut kauan se kestiki
MENNEISYYTÄSI,MUTTA OLEN YMMÄRTÄNYT SIIHEN KUULUNEEN ALKOHOLIN.HIENO ASIA ETTÄ OLET KUIVILLA
OLEN ITSE OLLUT KATUOJASSA MUTTA NYT OLEN IHMISTEN KIRJOISSA.SEN ANON ETTÄ TIENI ON OLLUT TUSKAINEN.EN VIITSI NÄISTÄ ASIOISTA ENEMPÄÄ KERTOA.OLEN TOSI ILOINEN KUN OLET SELVINNYT.
toivon sulle ystävän sanoilla
Ole jokaisesta eletystä päivästä onnellinen.Elämä on ihanaa kun sen oikein oivaltaa,eikä siihen tarvi lasisia laulukirjoja.Mä joskus otan kaljaa tai sit jotain muuta kapakassa,mut aina se on järki pidettävä päässä.Oon työni takia joutunu näkemään niin paljon ja aivan liikaa niitä joilla homma on karannu käsistä.Ne ihmisrauniot on todella säälittäviä,mut onneks osa on älynny et elämää on muutoinkin,kun vaan kännissä.Jokaiselle kuka on päässy eroon olen sanonu suoraan,et kunnioitan heitä,sillä se entinen elämä helvetin ja kuoleman portilla ei varmaan ole ollu mitään muuta kuin katkeraa pettymystä,pettymystä siitä,et miksikäs minä eikä toinen,,,,,.
kaljat joskus otan mutta se jää siihen.
järkeä pitäisin päässäni mutta kun sitä pitäisi olla ensin.katkeruus ja viha itseääli ja muut olivat aina syyllisiä.
asiat eivät ole koskaan niin sekaisin etteikö niitä viinalla sotkisi lisää. voin sanoa että ei ole niin pahaa asiaa mistä ei voi puhua apua saa ja asiat järjestyy,mutta se vaatii aikaa.
ei ilta riitä jos alan elämänkertaani kertomaan.
eipä toimi Dove suihkusaippua,vaikka kuinka pesee niin pötsi ei yhtään pienene,tein huonot kaupat,kele
sullakaan???Eikös meidän pitäs tehdä yhteinen haastehakemus saippuan valmistajaa vastaan,kun lupaa vaan mut ei sitte toimiiiiiii.
tarkemmin katoin niin eise mitään Dovee ollukkaan vaan tarjoustalon Kiinalaista pyykkisuopaa
pötsi veke? katos millä kielellä se on et tarviiks siin taas irakin tulkkia ja ootsä varma ettei se oo jalkasilsalääkettä
saan vaan ja ainoastaan risuja paketissa :DD
pukkia saat mut et muo mä järkkään sulle ihan oman pukin hoitaa noi joulu pano,,,,tarkotin lahjat
alta neljäkybänen, kiitos. Sellainen olisi joo, ihan kiva jutska :DDD
tulee vaan boxereissa ja pitkäs palttoos ni ei turhaan mee aikaa sen lahjan saantiin
voisi ihan hyvin tulla sillain alasti suoraan :DD
lähtee Lidlin parkkipaikalle katteleen Fiiatteja,palellaan!
Hips, invalidi putos tänne alas:((( Juu, pitää muistaa kun mä yleensäkin pukeudun niin niukasti että justiinsa tarkenen niin sit voi tulla vilu jo alkumatkasta.
pukeudut niukasti ja tietysti kireisiin ,perskule se voi olla et mullakin tulee jo ittessä pitelemistä
turhaa pyykkiä tekemään, säästyy luontoakin.
mitäs jos mä esittelisin vaan mun kotini niin pääsis nopeemmin asiaan
paikka jonne ei passais ainakaan kiltin tytön eksyä:)))
just semmonen paikka mihin ne yleensä just eksyy
ne ei oo enää kilttejä:)))
en mä niin julma PUKKI oo
pukki?
Vedettäiskö näin sunnuntai-aamun kunniaksi Fendereillä Black Sabbathin biisi Vol.4? Saatais loputkin huuhaalaiset hereille:)
mä jo vetäsin tos 04.00 zztopin tuch ja tääl heräs kyl kaikki täs talos mut mul onki 200wattinen PA-marshallin putkivahvistin ja siin kaks rewatin ja toinen on soud sityn kaappi ne päällekkäin
naapurien paljoa radiota soitella:)ZZ Top on hyvä bändi,mutta ne parrat...kyllä kunnon takatukka sais riittää..
Muuten,siitä mitä olin Ruotsis lusimas,oli kyseessä vain ratti,josta tuli sakkoja.Koska olin Suomen kansalainen,eikä sakkoja olis saanut perittyä,meni homma muunnon kautta välittömäks 2kk:n koppihoidoksi.
Juu, pari pakettia jo ehditty jo availlakin, uusi litteä televisio ja canal satelliittihommeli... Tosin katsomisesta pääsee nauttimaan vasta joulun jälkeen... Asentaja silloin vasta pääsee käymään kohdistushommissa ja paikalleenlaitossa. Itsellä kun eivät taidot ja hermot riitä moiseen... Vähän jo polttelis kyllä mutta ei auta, ei auta.
no sä sait tommoset vaatimattomat lahjat ekaks, jouluaattona tulee suit ne niin sanotut lahjat ,muuten onks teiän torni viel pystyssä
se vielä törröttää metsän keskellä... Niin yksinäisenä, että...
siirretään sen paikkaa vähän vilkkaammalle kaupungille niin sen ei tarttis yksin siellä jököttää ,mä kyl hoidan kuljetuksen ja maksa viulut
Lidlin parkkipaikalta.Ei siäl mitään Fiiatteja ollu,Volvoo ja Bemarii vaan ja mulla ainoo Fiiatti ...
sä kun tiedät paljon asioita niin kerros mulle mikä on romun kemiallinen merkki??Mä en enää muista mut kyllä kuullu sen.
mieleen erkki ahopellon 90luvun scania 111 intercooler mut en mä sitä merkkii muista mut toi rahtikarju voi olla et tietää en oo kyl varma ku se kuskaa välil jotain romuu
mitään rautaromuu ,eihän mul oo semmoseen ees lisäkilpee eikä niihin oo ees lisäkilpee millekkään rautaromul ,ku sitähän on sinkkiromua alumiinia terästä ja vaik mitä sorttii
sua rahtari!!!Kattos tietosankirjasta,se osottaa et se on yks automerkki,ei kuormuri mut vanha kunnon IFA,ruosteen alkuperänen kemiallinen merkki.Tarkattua tietoa tietosankirjasta.
ku meil on ollu 60-70luvul paljo noit kemiallisii merkkejä sitten ku faija omisti autohajottamon
päikkäreille ,herätä takkunen se kaatis jo henkiin
rahtari.Mä yritän herätellä niitä,mut josko edes heräävät,tai sit riiaavat mesessä.