Pikkutytöt äänesti Ilkan voittoon!

Monenkohan tuhannen pikkutytön saldoraja meni umpeen kun äänestivät huonompaa laulajaa kysyn vaan?

Ilkka ei todellakaan ollut parempi vaan jopa Peteäkin huonompi kuten varmasti moni totesi aikaisempien kilpailujen jälkeen.

Kyllä minun mielestä musiikin ammattilaisten tulisi arvioida nämä kisailijat niin ei tulisi tällaisia lapsuksia.Paras ei voitttanut tänään!
7294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ilkka on musikaalinen. Lievä epävireys jotui tekniikasta lavalla ja Petehän lauloi ammuvainaanuotilla jo ilman äänentoistolaitteitakin. Että se siitä.Mielipiteitä aina voi eseittää mutta jos itellä ei ole NUOTTIKORVAA niin metsään menee huonolla arpaonnella

Äänestä
  • Surkeaa määkimistä ja tekniikka muuten toimi hyvin koska olin sattumoisin paikalla tsekkaamassa.

    Äänestä

  • ammattilaisten ammattilainen kirjoitti:

    Surkeaa määkimistä ja tekniikka muuten toimi hyvin koska olin sattumoisin paikalla tsekkaamassa.

    Minkä musiikin alan ammattilainen olet? *Saiskos tietää?

    Äänestä

sepä on sinun mielipide. ja kylläpähän se paras voitti

Äänestä

sinun kanssa!

Äänestä

en tajua miten muka pikkutytöt ovat ilkkaa äänestäneet.. onko näin? ilkkahan on jo mies, ja mielestäni ei ollenkaan verrattavissa Antti tuiskuun, joka kyllä oli selvä pikkutyttöjen idoli. väitänpä että ilkasta tykkäävät vähän vanhemmatkin.

Äänestä

ja äänestin Ilkkaa.agnes lauloi parhaiten mutta hölmöt suomalaiset tiputtivat hänet.
Ilkka oli toiseksi paras vaihtoehto.Mulla on absoluuttinen korva että tästä on turha jaujaa..
Kyllä lähes jokainen on siellä lavalla laulanut epäpuhtaasti ajoittain mutta Pete oli pahin.
Siitähän Nina Tapio kommentoi alusta saakka.
Pete lauloi todella falskisti ajoittain karsinnoissa jo aiemmin.Monet kappaleet jäivät roikkumaan niin kuin Jere Leskinenkin sanoi.

Epävireisyys oli silmiinpistävä monen kilpailussa olleen kanssa. Se pitäisi olla jo ensimmäinen kriteeri että pysyy sävelessä.Sitten vasta puhutaan muusta että osaako laulaa Jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


öhh kirjoitti:

Monenkohan tuhannen pikkutytön saldoraja meni umpeen kun äänestivät huonompaa laulajaa kysyn vaan?

Ilkka ei todellakaan ollut parempi vaan jopa Peteäkin huonompi kuten varmasti moni totesi aikaisempien kilpailujen jälkeen.

Kyllä minun mielestä musiikin ammattilaisten tulisi arvioida nämä kisailijat niin ei tulisi tällaisia lapsuksia.Paras ei voitttanut tänään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu