APINAT

-----------------

Oikeat feminitit ajavat myös miesten oikeuksia,eli esim. kannattavat yleisen asevalvollisuuden poistoa.He eivät ole teitä vastaan.Miettikää omaa äitiänne!
Sori pojat,mutta Halonen luultavasti jatkaa toiselle kaudelle.Tervetuloa nykyaikaan! Poistukaa luolistanne ja toivottakaa uusi aika tervetulleeksi.

3

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M135

      "Oikeat feminitit ajavat myös miesten oikeuksia"

      - Aina kun puhutaan oikeuksista, puhutaan myös velvollisuuksista. Jonkun oikeus on toisen velvollisuus. Jos feministit oikeuttavat miehet johonkin, se tarkoittaa sitä, että silloin feministit ottavat itse vastuun.

      Palsta on kuitenkin sovinismi-palsta ja täten sanon, että naisten ei tarvitse ottaa mistään miesten asioista vastuuta itselleen. Miehet osaavat kantaa oman vastuunsa.

      Miehet ovat kantaneet ja kantavat vastuuta sotilaallisesta maanpuolustuksesta.

      ",eli esim. kannattavat yleisen asevalvollisuuden poistoa."

      - Sovinistit ovat isänmaanmiehiä, joten tuollainen asevelvollisuuden poisto miehiltä kuulostaa lähinnä huvittavalta.

      "He eivät ole teitä vastaan.Miettikää omaa äitiänne!"

      - Nimenomaan. Rakas äiti on myös aikuisen miehen mielessä paljon. Sitä muistaa, kuinka oma äiti on varjellut pienenä lapsena ja kantanut antaumuksellisesti pikkupojasta huolta.

      Nyt, isompana, äitiään muistaa, ja on valmis auttamaan vaaratilanteissa. Mm. sodan syttyessä asettuvat jo miehiksi varttuneet pojat puolustamaan äitiään hyvinkin hanakasti.

      Myös äidin kauppakassin kantaminen on hyvä tapa, jolla voi äitiä muistaa.

      "Sori pojat,"

      "mutta Halonen luultavasti jatkaa toiselle kaudelle. Tervetuloa nykyaikaan!"

      "Poistukaa luolistanne"

      "ja toivottakaa uusi aika tervetulleeksi."

      - Kiitoksia viestistänne, arvon feministi. Viestinne on huomioitu, se on luettu läpi sekä siihen on vastattu.

      Asia loppuunkäsitelty.

    • Vuosaarelainen

      Se kun on sellaista nauhan leikkamista ja peruskiven muuraamista ja kaikenlaisiin pikku kinkereihin osallistumista. Turha tuollaiseen hommaan on mies energiaa tuhlata. Miehet tekevät vaativampia hommia joista on hyötyä koko yhteiskunnalle. Presidentin virka on mitä sopivin naiselle. Menee "työ näytetään" periaatteella.

    • Korjattu

      VÄÄRIN!
      1) Feministit ajattelevat omaa etuaan.
      2) Pakollisen asevelvollisuuden poisto tekee nuorista nynnyjä.

      PS. tämä uusi aika ei ole naisten ylivallan aika

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      64
      1216
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      613
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe