Oikeat feminitit ajavat myös miesten oikeuksia,eli esim. kannattavat yleisen asevalvollisuuden poistoa.He eivät ole teitä vastaan.Miettikää omaa äitiänne!
Sori pojat,mutta Halonen luultavasti jatkaa toiselle kaudelle.Tervetuloa nykyaikaan! Poistukaa luolistanne ja toivottakaa uusi aika tervetulleeksi.
APINAT
3
518
Vastaukset
- M135
"Oikeat feminitit ajavat myös miesten oikeuksia"
- Aina kun puhutaan oikeuksista, puhutaan myös velvollisuuksista. Jonkun oikeus on toisen velvollisuus. Jos feministit oikeuttavat miehet johonkin, se tarkoittaa sitä, että silloin feministit ottavat itse vastuun.
Palsta on kuitenkin sovinismi-palsta ja täten sanon, että naisten ei tarvitse ottaa mistään miesten asioista vastuuta itselleen. Miehet osaavat kantaa oman vastuunsa.
Miehet ovat kantaneet ja kantavat vastuuta sotilaallisesta maanpuolustuksesta.
",eli esim. kannattavat yleisen asevalvollisuuden poistoa."
- Sovinistit ovat isänmaanmiehiä, joten tuollainen asevelvollisuuden poisto miehiltä kuulostaa lähinnä huvittavalta.
"He eivät ole teitä vastaan.Miettikää omaa äitiänne!"
- Nimenomaan. Rakas äiti on myös aikuisen miehen mielessä paljon. Sitä muistaa, kuinka oma äiti on varjellut pienenä lapsena ja kantanut antaumuksellisesti pikkupojasta huolta.
Nyt, isompana, äitiään muistaa, ja on valmis auttamaan vaaratilanteissa. Mm. sodan syttyessä asettuvat jo miehiksi varttuneet pojat puolustamaan äitiään hyvinkin hanakasti.
Myös äidin kauppakassin kantaminen on hyvä tapa, jolla voi äitiä muistaa.
"Sori pojat,"
"mutta Halonen luultavasti jatkaa toiselle kaudelle. Tervetuloa nykyaikaan!"
"Poistukaa luolistanne"
"ja toivottakaa uusi aika tervetulleeksi."
- Kiitoksia viestistänne, arvon feministi. Viestinne on huomioitu, se on luettu läpi sekä siihen on vastattu.
Asia loppuunkäsitelty. - Vuosaarelainen
Se kun on sellaista nauhan leikkamista ja peruskiven muuraamista ja kaikenlaisiin pikku kinkereihin osallistumista. Turha tuollaiseen hommaan on mies energiaa tuhlata. Miehet tekevät vaativampia hommia joista on hyötyä koko yhteiskunnalle. Presidentin virka on mitä sopivin naiselle. Menee "työ näytetään" periaatteella.
- Korjattu
VÄÄRIN!
1) Feministit ajattelevat omaa etuaan.
2) Pakollisen asevelvollisuuden poisto tekee nuorista nynnyjä.
PS. tämä uusi aika ei ole naisten ylivallan aika
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482287Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722183Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1241998Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie441912HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363961735Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061683Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851128Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53987