taas gallup, missä baarissa paras "meininki", ja kyselen keskustan alueen ravintoloista, sillä kaikkihan tiedämme sanomattakin et laitakaupungin baareissa se meno vasta villiä onkin:D
Gallup!
8
1382
Vastaukset
- jeppe
Svl ei tarkoita savonlinnaa vaan sln tarkoittaa savonlinnaa.
taidat olla ulkopaikkakuntalainen? - kenties
suomenvoimisteluliittoa vai kenties sangenväsyneitäluopioita vai sln:n eli savonlinnan menomestoja??
- svl vai sln
tavasta ja paikasta riippuen molemmat ovat oikeita tai vääriä. esim kansainvälisissä matkanvarausjärjestelmissä savonlinna lyhennetään kirjaimin svl eikä sln, tosin taas kansankielessä käytetään lyhennettä sln... (tieto)
- IAU
Kylläpäs sitä ollaan viisaita, mutta tiesittekö että myös Svl tarkoittaa savonlinnaa. Svl:ää käytetää ilmailu-lyhenteissä, aivan kuten Hel on Helsinki.
- tietysti
amis räkänokat reeffiin!!!
- nimimerkki
joo taminon puolelle kallistun minäkii
ennen paras oli kyl faust ja sit pentagon mut harmi ku ne kumpikii loppu :( - Jarp-pa
nimimerkki kirjoitti:
joo taminon puolelle kallistun minäkii
ennen paras oli kyl faust ja sit pentagon mut harmi ku ne kumpikii loppu :(Ahonlaitaan vaan kaikki jotka kynnelle kykenee!
Jarp-pa kirjoitti:
Ahonlaitaan vaan kaikki jotka kynnelle kykenee!
Siinäpä tulikin sitten sinun tasosi esiin kun tuolla aiemmin huutelit jotain.
Ahonlaidassa nyt ei käy kuin Savonlinnan ja Kellarpellon kovimmat juopot. Kerran kävin siellä mutta oli pakko lähteä kun deekut oksenteli rinnuksilleen eikä huvittanut katsella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html534298Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424092Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1373194Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat203159Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653024Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos752819Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1002495Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1392235- 472082
- 241790