Useat bensa-asemat ovat poistaneet pistooleistaan sen sikan, joka pitää liipaisimen painettuna siihen asti kunnes tankki täyttyy. Kysyin asuaa Nesteeltä ja heidän mukaansa kyseessä on turvallisyys asia!!!
Seisot siinä pakkasessa ja pidät liipaisinta painettuna räntäsateessa tai pakkasessa. Itse välttelen asemia, joissa tiedän sokan olevan poistettu=Neste. Essoilla vaikuttaa sokka olevan ja muuallakin.
Onhan idioottimaísta poistaa vuosikymmeniä hyvin toiminut systeemi muutamien uusavuttomien idioottien vuoksi. Pitäisi edes autokouluissa kertoa kuinka syöttöpistooli toimii.
Automaattinen bensapistooli
8
2733
Vastaukset
- poistettu käytöstä
Osta itsellesi kuorkki tai paku ja ala tankkaamaan halpaa diisseliä ammattiliikenteen tankkauspisteistä. Siellä sokka ei ole poistettu pistoolista.
P.S Se sokka on muuten kielletty rahvaan automaatti- ja itsepalvelumittareista.- landruicer
moi mä oon aina tankannut mistä kuorma autoiliakki tankkaa niin sikat tallessa..
- Letkunjatke
Osta rautakaupasta yksi 2 tuuman rautanaula tai 5 cm pätkä 2 mm rautalankaa. Sillä saat tarvittaessa korvattua sen puuttuvan tapin. Ne on tosiaan poistettu uusavuttomien tumpeloiden takia. Niiden, jotka tankatessaan pitävät pistoolin juoksuputkea täyttöaukon suulla tai sen ulkopuolella, ja luulevat pistoolin näkevän, koska tankki on täynnä. Siinä on äkkiä 5 litraa bensaa pitkin auton kylkeä ja pihaa, ennenkuin keksivät, miten sen tulon saa loppumaan. Se on nähty.
- tankin korkki
Saabistani sopii pensatankin korkki pistoolin liipaisimen alle.
- 95€
nyt painaa sen aikaa kun se n 50l lorottellee.Naatittaan Naatittaan koko rahan edestä.Oletkohan koskaan tankannu vanhanajan kyläkaupalla jossa se 50l piti pumpata todella lyhytliikeisellä pumpulla.Siinä sitä tiesi tankanneesa
- näsäviisas
semmone pistooli et siin kyl kestää hana eli teidän liipasin pohjas jos tahtoo.... ja ainetta tulee sit niiku iha oikeesti (600 l/min)
- ampukaa ittenne
mitä vittua ihmiset
- Sääli on
Kaivat reilun 7 v vanhan jutun ja päätit purkautua...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1773336Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1022569Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572410Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276932342Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82299Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321623Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling371569Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01380- 831357
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81350