Automaattinen bensapistooli

qwerty

Useat bensa-asemat ovat poistaneet pistooleistaan sen sikan, joka pitää liipaisimen painettuna siihen asti kunnes tankki täyttyy. Kysyin asuaa Nesteeltä ja heidän mukaansa kyseessä on turvallisyys asia!!!
Seisot siinä pakkasessa ja pidät liipaisinta painettuna räntäsateessa tai pakkasessa. Itse välttelen asemia, joissa tiedän sokan olevan poistettu=Neste. Essoilla vaikuttaa sokka olevan ja muuallakin.
Onhan idioottimaísta poistaa vuosikymmeniä hyvin toiminut systeemi muutamien uusavuttomien idioottien vuoksi. Pitäisi edes autokouluissa kertoa kuinka syöttöpistooli toimii.

8

2743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistettu käytöstä

      Osta itsellesi kuorkki tai paku ja ala tankkaamaan halpaa diisseliä ammattiliikenteen tankkauspisteistä. Siellä sokka ei ole poistettu pistoolista.

      P.S Se sokka on muuten kielletty rahvaan automaatti- ja itsepalvelumittareista.

      • landruicer

        moi mä oon aina tankannut mistä kuorma autoiliakki tankkaa niin sikat tallessa..


    • Letkunjatke

      Osta rautakaupasta yksi 2 tuuman rautanaula tai 5 cm pätkä 2 mm rautalankaa. Sillä saat tarvittaessa korvattua sen puuttuvan tapin. Ne on tosiaan poistettu uusavuttomien tumpeloiden takia. Niiden, jotka tankatessaan pitävät pistoolin juoksuputkea täyttöaukon suulla tai sen ulkopuolella, ja luulevat pistoolin näkevän, koska tankki on täynnä. Siinä on äkkiä 5 litraa bensaa pitkin auton kylkeä ja pihaa, ennenkuin keksivät, miten sen tulon saa loppumaan. Se on nähty.

    • tankin korkki

      Saabistani sopii pensatankin korkki pistoolin liipaisimen alle.

    • 95€

      nyt painaa sen aikaa kun se n 50l lorottellee.Naatittaan Naatittaan koko rahan edestä.Oletkohan koskaan tankannu vanhanajan kyläkaupalla jossa se 50l piti pumpata todella lyhytliikeisellä pumpulla.Siinä sitä tiesi tankanneesa

    • näsäviisas

      semmone pistooli et siin kyl kestää hana eli teidän liipasin pohjas jos tahtoo.... ja ainetta tulee sit niiku iha oikeesti (600 l/min)

    • ampukaa ittenne

      mitä vittua ihmiset

      • Sääli on

        Kaivat reilun 7 v vanhan jutun ja päätit purkautua...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      44
      7776
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      73
      4819
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      59
      3849
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      74
      3737
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      98
      3549
    6. 55
      3183
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      72
      3156
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      34
      2568
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      211
      2192
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      52
      1668
    Aihe