Automaattinen bensapistooli

qwerty

Useat bensa-asemat ovat poistaneet pistooleistaan sen sikan, joka pitää liipaisimen painettuna siihen asti kunnes tankki täyttyy. Kysyin asuaa Nesteeltä ja heidän mukaansa kyseessä on turvallisyys asia!!!
Seisot siinä pakkasessa ja pidät liipaisinta painettuna räntäsateessa tai pakkasessa. Itse välttelen asemia, joissa tiedän sokan olevan poistettu=Neste. Essoilla vaikuttaa sokka olevan ja muuallakin.
Onhan idioottimaísta poistaa vuosikymmeniä hyvin toiminut systeemi muutamien uusavuttomien idioottien vuoksi. Pitäisi edes autokouluissa kertoa kuinka syöttöpistooli toimii.

8

2670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistettu käytöstä

      Osta itsellesi kuorkki tai paku ja ala tankkaamaan halpaa diisseliä ammattiliikenteen tankkauspisteistä. Siellä sokka ei ole poistettu pistoolista.

      P.S Se sokka on muuten kielletty rahvaan automaatti- ja itsepalvelumittareista.

      • landruicer

        moi mä oon aina tankannut mistä kuorma autoiliakki tankkaa niin sikat tallessa..


    • Letkunjatke

      Osta rautakaupasta yksi 2 tuuman rautanaula tai 5 cm pätkä 2 mm rautalankaa. Sillä saat tarvittaessa korvattua sen puuttuvan tapin. Ne on tosiaan poistettu uusavuttomien tumpeloiden takia. Niiden, jotka tankatessaan pitävät pistoolin juoksuputkea täyttöaukon suulla tai sen ulkopuolella, ja luulevat pistoolin näkevän, koska tankki on täynnä. Siinä on äkkiä 5 litraa bensaa pitkin auton kylkeä ja pihaa, ennenkuin keksivät, miten sen tulon saa loppumaan. Se on nähty.

    • tankin korkki

      Saabistani sopii pensatankin korkki pistoolin liipaisimen alle.

    • 95€

      nyt painaa sen aikaa kun se n 50l lorottellee.Naatittaan Naatittaan koko rahan edestä.Oletkohan koskaan tankannu vanhanajan kyläkaupalla jossa se 50l piti pumpata todella lyhytliikeisellä pumpulla.Siinä sitä tiesi tankanneesa

    • näsäviisas

      semmone pistooli et siin kyl kestää hana eli teidän liipasin pohjas jos tahtoo.... ja ainetta tulee sit niiku iha oikeesti (600 l/min)

    • ampukaa ittenne

      mitä vittua ihmiset

      • Sääli on

        Kaivat reilun 7 v vanhan jutun ja päätit purkautua...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pienimäki ei anna haastatteluja

      medialle Ähtärin kunnan velka sotkuista, kertovat luotettavat lähteet.
      Ähtäri
      18
      4151
    2. Sinuun ei tehoa mikään

      Annan periksi. En vain jaksa tuulimyllyä vastaan taistella. Miehelle
      Ikävä
      40
      3920
    3. Onko Kuhmolaiset tyytyväisiä?

      Kun pääsivät eroon huijari Polvisesta?
      Kuhmo
      27
      3723
    4. voitaisiinko unohtaa se sotku?

      Olisiko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä vielä? Ikävä sua ****
      Ikävä
      26
      3163
    5. Huomenta ja hyvää tiistaita

      Huomenta ja hyvää tiistaita. ❄️🐺☕❄️
      Ikävä
      85
      2025
    6. En tiedä mitä ajatella

      Petaatko perjantaille jotain. Ei meidän kannata minun sydän on viety. Se joka sen vei ei ole mieheni, etkä se ole sinä.
      Tunteet
      36
      1992
    7. Naisten ulkonäkö, jos miehiä ei olisi?

      Mä meinasin ensiksi, että en aloittaisi tätä keskustelua, ainan nyt, mutta huomasin tossa toisessa ketjussa, että tämä s
      Sinkut
      265
      1964
    8. Hyviä vinkkejä täällä

      Eli kaivattua vain kädestä kiinni ja jos vastustelee niin sanoo, että hei beibi beibi nyt mennään vaan. Näin he elivät e
      Ikävä
      17
      1717
    9. Myös lähellä keskustaa oleva Marttaliitto jättää lihan pois tilaisuuksistaan ja suosituksistaan.

      Marttaliitossa siirrytään terveellisempään ruokavalioon ja ihmiselle tarpeeton liha jätetään pois, ympäristö ja luonto k
      Suomen Keskusta
      236
      1413
    10. Jee! Palsta toimii jälleen!

      Viestiarkisto näkyy ja kaikki pelittää. Tätä on odotettu, vaikka ei tässä mitään odotettavaa ole ollut.
      Sinkut
      23
      1216
    Aihe