Useat bensa-asemat ovat poistaneet pistooleistaan sen sikan, joka pitää liipaisimen painettuna siihen asti kunnes tankki täyttyy. Kysyin asuaa Nesteeltä ja heidän mukaansa kyseessä on turvallisyys asia!!!
Seisot siinä pakkasessa ja pidät liipaisinta painettuna räntäsateessa tai pakkasessa. Itse välttelen asemia, joissa tiedän sokan olevan poistettu=Neste. Essoilla vaikuttaa sokka olevan ja muuallakin.
Onhan idioottimaísta poistaa vuosikymmeniä hyvin toiminut systeemi muutamien uusavuttomien idioottien vuoksi. Pitäisi edes autokouluissa kertoa kuinka syöttöpistooli toimii.
Automaattinen bensapistooli
8
2685
Vastaukset
- poistettu käytöstä
Osta itsellesi kuorkki tai paku ja ala tankkaamaan halpaa diisseliä ammattiliikenteen tankkauspisteistä. Siellä sokka ei ole poistettu pistoolista.
P.S Se sokka on muuten kielletty rahvaan automaatti- ja itsepalvelumittareista.- landruicer
moi mä oon aina tankannut mistä kuorma autoiliakki tankkaa niin sikat tallessa..
- Letkunjatke
Osta rautakaupasta yksi 2 tuuman rautanaula tai 5 cm pätkä 2 mm rautalankaa. Sillä saat tarvittaessa korvattua sen puuttuvan tapin. Ne on tosiaan poistettu uusavuttomien tumpeloiden takia. Niiden, jotka tankatessaan pitävät pistoolin juoksuputkea täyttöaukon suulla tai sen ulkopuolella, ja luulevat pistoolin näkevän, koska tankki on täynnä. Siinä on äkkiä 5 litraa bensaa pitkin auton kylkeä ja pihaa, ennenkuin keksivät, miten sen tulon saa loppumaan. Se on nähty.
- tankin korkki
Saabistani sopii pensatankin korkki pistoolin liipaisimen alle.
- 95€
nyt painaa sen aikaa kun se n 50l lorottellee.Naatittaan Naatittaan koko rahan edestä.Oletkohan koskaan tankannu vanhanajan kyläkaupalla jossa se 50l piti pumpata todella lyhytliikeisellä pumpulla.Siinä sitä tiesi tankanneesa
- näsäviisas
semmone pistooli et siin kyl kestää hana eli teidän liipasin pohjas jos tahtoo.... ja ainetta tulee sit niiku iha oikeesti (600 l/min)
- ampukaa ittenne
mitä vittua ihmiset
- Sääli on
Kaivat reilun 7 v vanhan jutun ja päätit purkautua...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083