Automaattinen bensapistooli

qwerty

Useat bensa-asemat ovat poistaneet pistooleistaan sen sikan, joka pitää liipaisimen painettuna siihen asti kunnes tankki täyttyy. Kysyin asuaa Nesteeltä ja heidän mukaansa kyseessä on turvallisyys asia!!!
Seisot siinä pakkasessa ja pidät liipaisinta painettuna räntäsateessa tai pakkasessa. Itse välttelen asemia, joissa tiedän sokan olevan poistettu=Neste. Essoilla vaikuttaa sokka olevan ja muuallakin.
Onhan idioottimaísta poistaa vuosikymmeniä hyvin toiminut systeemi muutamien uusavuttomien idioottien vuoksi. Pitäisi edes autokouluissa kertoa kuinka syöttöpistooli toimii.

8

2715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistettu käytöstä

      Osta itsellesi kuorkki tai paku ja ala tankkaamaan halpaa diisseliä ammattiliikenteen tankkauspisteistä. Siellä sokka ei ole poistettu pistoolista.

      P.S Se sokka on muuten kielletty rahvaan automaatti- ja itsepalvelumittareista.

      • landruicer

        moi mä oon aina tankannut mistä kuorma autoiliakki tankkaa niin sikat tallessa..


    • Letkunjatke

      Osta rautakaupasta yksi 2 tuuman rautanaula tai 5 cm pätkä 2 mm rautalankaa. Sillä saat tarvittaessa korvattua sen puuttuvan tapin. Ne on tosiaan poistettu uusavuttomien tumpeloiden takia. Niiden, jotka tankatessaan pitävät pistoolin juoksuputkea täyttöaukon suulla tai sen ulkopuolella, ja luulevat pistoolin näkevän, koska tankki on täynnä. Siinä on äkkiä 5 litraa bensaa pitkin auton kylkeä ja pihaa, ennenkuin keksivät, miten sen tulon saa loppumaan. Se on nähty.

    • tankin korkki

      Saabistani sopii pensatankin korkki pistoolin liipaisimen alle.

    • 95€

      nyt painaa sen aikaa kun se n 50l lorottellee.Naatittaan Naatittaan koko rahan edestä.Oletkohan koskaan tankannu vanhanajan kyläkaupalla jossa se 50l piti pumpata todella lyhytliikeisellä pumpulla.Siinä sitä tiesi tankanneesa

    • näsäviisas

      semmone pistooli et siin kyl kestää hana eli teidän liipasin pohjas jos tahtoo.... ja ainetta tulee sit niiku iha oikeesti (600 l/min)

    • ampukaa ittenne

      mitä vittua ihmiset

      • Sääli on

        Kaivat reilun 7 v vanhan jutun ja päätit purkautua...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      519
      3559
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      172
      2497
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      156
      2452
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      8
      1828
    5. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      1790
    6. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      14
      1695
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1514
    8. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      213
      1506
    9. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      30
      1441
    10. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      10
      1353
    Aihe