vain mersu johtavassa asemassa olevalle on ainoa vaihtoehto akateemisen koulutuksen saanut ei hyväksy muita klassisia malleja
Vastaukset 12
- rftgj
Mersu on yliarvostettu pappojen auto!
- Valdemar.
Mersu se ol pitää. Ja musta. Mannekin sellase osti. Vaikka ei se maksanu siitä ku käsrahan.
Hai ku mie oon katteeline! - Valdemar.
Valdemar. kirjoitti:
Mersu se ol pitää. Ja musta. Mannekin sellase osti. Vaikka ei se maksanu siitä ku käsrahan.
Hai ku mie oon katteeline!Se olkii TYÖ auto!
Eihä Mannellakaa työautoa, Mersu sillon. Ja musta!
Työ puhuttakii työautosta, myö ei puhuta nii ikävistä asjoista ollenkaa. - eläkeläisille
Valdemar. kirjoitti:
Se olkii TYÖ auto!
Eihä Mannellakaa työautoa, Mersu sillon. Ja musta!
Työ puhuttakii työautosta, myö ei puhuta nii ikävistä asjoista ollenkaa.Hai...hui!
Mie oon eläkkeellä ollut jo vuosia vaikka oonkin 25v. Mersulla meen raviradalle. - vaan nuorten
ja hyvin menestyvien mahtava ajonautinto..ja on kateellisia on,mutta se on ihan mukavaa loppupeleissä
- vai???
eläkeläisille kirjoitti:
Hai...hui!
Mie oon eläkkeellä ollut jo vuosia vaikka oonkin 25v. Mersulla meen raviradalle.Miust tuntuu, että meet raviradalle tienestiin ja sehän on useimpien mielestä työtä. Varo, ettei eläke pala. Auto on kuitenkin oikeen merkkinen ja toivottavasti E-sarjaa. cool!!!
- surkee
Siihen sammui johtotähti, kävelemään jätkä lähti.
Taas oli aamulla motarilla jollain mersukuskilla hyytynyt paska tienvarteen. Olisi hankkinut jonkun varmemman menopelin ;-)- baruk
väärti :)
- ite
ajelet?
- muut autot
paljoa kiinosta kun voip ajaa maailman parhaalla..!!!
- vaihtoehto
jos laatu ja ajonautinto ovat valintakriteereinä. Täynnä vikoja ja alustarakenteiden toimimattomuuden voi todeta kun ottaa ESP:n pois päältä. Todellinen laatu ja ajonautinto tulevat Baijerista.
- Eedu
Eräs koulutettavani sanoi: "Meidän kadulla asuvat eivät voi ajaa millään muulla autolla kuin mustalla Mersulla".
Hän oli kurssin tyhmin osallistuja, jolle ei mikään mennyt perille. Itse asiassa hän oli kaikkien kymmenien kurssieni toiseksi tyhmin osallistuja. Kaikkein tyhmin oli eräs suomalainen brassari.
Seuraava asia, jonka kuulin tästä saksalaisesta oli se, että hän oli saanut potkut. Hän oli akateemisesti koulutettu, kuten minäkin. Minulle on elämäni aikana kertynyt vähän laskupäätä, joten en missään tapauksessa haluaisi Mersua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.392976- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei250799- 82716
- 73709
- 71671
- 50645
- 36630
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43601