Eix tää aika pitkälle päde?

Saan nukkua.. Saan olla rauhassa... Ei tartte pelätä... Pelkkää pimeyttä.. Pelkkää tyhjyyttä.. Pelkkää olematonta..
4322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikki on pois. Ei ole edes pimeää, sillä ei ole mitään.

Äänestä
  • uskon että siellä on jotakin kuoleman jälkeen :)

    Äänestä

KYllä tällaiselle olennolle kuin ihminen, on kiirastulet valmiina tuonpuoleisessa.

Äänestä

Eistein: "Energiaa ei voi luoda tyhjästä eikä se voi kadota tyhjyyteen."

Johtopäätös: Ihminen ei ole koskaan syntynyt eikä koskaan kuole. Olemmehan pohjimmiltamme valoa värähteleviä energiaolentoja (sieluja)

Fyysinen ruumis, niin kuin kaikki materia, on vain illuusio.

Energia ja sielu on todellista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tää lista.. kirjoitti:

Saan nukkua.. Saan olla rauhassa... Ei tartte pelätä... Pelkkää pimeyttä.. Pelkkää tyhjyyttä.. Pelkkää olematonta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu