Koska olet reservin upseeri, niin osaat varmaan vääntää tälle typerälle maailmalle / palstalle.
Miksi Suomalaisen sotilasasiantuntija väittää WTC:n iskuja lavastetuiksi?
Vai kertooko tämä artikkeli enemmän Suomen sotilaiden (siis myös reservin ) tasosta?
Niin kuin itse pahoin pelkään. . .
Siis se väite…
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/military.htm
Ja nöyrimmin pyydän anteeksi palstan vieritystä mokomalla tekstillä
ANTEEKSI !
Miksi Suomalaisen sotilasasiantuntija väittää WTC:n iskuja lavastetuiksi?
Vai kertooko tämä artikkeli enemmän Suomen sotilaiden (siis myös reservin ) tasosta?
Niin kuin itse pahoin pelkään. . .
Siis se väite…
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/military.htm
Ja nöyrimmin pyydän anteeksi palstan vieritystä mokomalla tekstillä
ANTEEKSI !
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hahhaa!!! Vetypommilla räjäytetty, BUAHHAHHAHHAAAAA!!! Olisiko asbestipöly parempi nimitys "betonin jauhautumiselle", mitä sitäkin tietysti tapahtui??? SOTILASASIANTUNTIJA, BUAAHHAHHAHHAAAAA!!! Jo oli zoukkisivut hemmettisoikoon! Kaikkea paskaa tekin löydätte netistä!!!
Pitääkö minun upseerina ja herrasmiehenä vastata tuollaiseen soopaan?
Kuvaavinta asiassa on se, että "suomalaiseksi sotilasasiantuntijaksi" esittäytyvä henkilö salaa henkilöllisyytensä "turvallisuutensa vuoksi"...
Voisinhan minäkin kehittää Venäjällä tapahtuneista kerrostaloräjähdyksistä tai teatteripanttivankidraamoista vaikka minkälaisia huuhaa-tarinoita "sotilasasiantuntijan" lausuntoina, mutta ilmoittaisin samalla pysyväni anonyyminä "turvallisuuteni takaamiseksi"...
En viitsi osallistua salaliittoteorioiden kehittäjien "tosi-tv-kuvitteluihin" tämän enempää.
Vai olet muka "upseeri ja herrasmies"! Kuoliaaksinaurattaja pikemminkin HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!
Etkä sitten antanut minkäänlaista vastausta tuohon kysymykseen. Ei tainnut löytyä tarpeeksi vakuuttavia valheita sieltä sinun varastostasi... Ne Bushin satuilut ovat vielä epäuskottavampia kuin nuo naurettavat salaliittoteoriat!
Olisit penska hiljaa kun et mistään mitään tiedä!
Mutta siitä olen kyllä tosissani, että Suomalaisten sotilasasiantuntijoiden taso on kyllä aika lähellä tuon ”asiantuntijan” tasoa.
huomiota tuossa kuvassa ainakin pariin seikkaan.
1) Minkä ihmeen takia pitää tuhota tuo ydin ( central core). Se nurjahtaa automaattisesti kunhan muutama välikerroksia kannattava laatasto saadaan irti ulkokuoresta. Eli tuo MinivetySuperHyperPommi tuolla kuilun pohjalla on aivan turha.
2) Lisäksi jos olisi käytetty MinivetySuperHyperPommia olisi pitänyt alueella syntyä elektromagneettinen pulssi. Joka olisi tuhonnut suojaamattoman elektroniikan. Eli alueelta ei olisi voitu soittaa kännyköillä, ottaa videokuvia nykyaikaisilla videokameroilla yms…
Ja varmasti löytyy lisää ihmettelyä, kunhan kerkeää perehtymään.
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/sotilas2.htm
kuin Balkanin kansanmurhan lopettamiseksi suoritetun lyhyen sodan aikainen reportaasi yhdessä sivarilehdessä. Siinä oikein kansilehdessä serbialainen "pommiasiantuntija" oli tehnyt vaarattomaksi "lentopommin". Kuvassa "pommiasiantuntija", eli joku paikallinen viiksivallu nojaili hävittäjän lisäpolttoainesäiliöön ja hymyili. Lisää näitä! Nää takaa aina ja takuuvarmasti päivän parhaimmat naurut!!!
No jopa tuli hätä "hahahattelijoille! Eihän tuollaista saisi edes ajatella! Hintmannille ja buhahattelijat joutuivat pakokauhun valtaan,jos edes lukivat erittäin asiallisen ja ennenkaikkea selkeän selostuksen todellisista tapahtumista 11.9 2001. Nämä "sankarit"vetivät Balkanin ja Venäjän heti esiin,koska voimattomuudessaan eivät muuhun kyenneet. Sääli seuraa teitä,sillä ettehän te,pikku typerykset kykene keskusteluun.
"asiallinen ja ennenkaikkea selkeä" BUAAAHHAHHAHHHAAHHHAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! Vaditaanko täällaisen sonnan kritiikittömään nielemiseenkin neron ja viisaan status??? BUAAHHAAHHHAAAHHHHAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uskotte suuren ja mahtavan USA:n kerran kykenevän tekemään sellaisia pilvenpiirtäjiä, jotka ei kertakaikkiaan VOI hajota niin pieniin asioihin, kuin täyteen tankatun matkustajakoneen iskeytymiseen kylkeen! Kyllähän siinä nyt vähintään vetypommi pitää lojauttaa, että amerikkalaisen talon saa nurin!
Oli CIAn harhautusoperaatio, ja tavoitteena oli peittää jäljet eräästä muusta CIAn operaatiosta jonka tarkoituksena taas oli estää vihamielisiä tahoja saamasta haltuunsa salaista omenapiirakkareseptiä, joka on kulkenut Bushin suvussa jo useita sukupolvia. Kyseisten vihamielisten tahojen epäiltiin yrittävän murtaa USAn puolustustahtoa muuttamalla äpöpai- resepti sisältämään mämmiä.
Olette varmaan nähneet Die Hard 3:n? No, sittenpä tiedätte mitä WTC-rakennusten kellarikerroksissa oli ja paljon. Ei ole muuten kuulunut siitä sen koommin mitään. Se vain katosi johonkin eikä kukaan huomannut kaivata sitä. Kyllähän sitä tavaraa katoaa normaalistikin miljardien edestä ilman että kukaan siitä stressiä ottaisi. Etsitään jos ehditään, jos ei ehditä niin ei sitten etsitäkään. Niin se vaan on.
Siellä mitään minivetypommia ollut. Jäljet sopivat termiittiin, jota käytetään yleisesti pilvenpiirtäjien purkuräjäytyksissä. Kellarikerroksiinkin oli jostain ilmaantunut jumalaton määrä sulanutta rautaa ja sitä syntyy termiitin palaessa, koska se tehdään alumiinista ja rautaoksidista.
Etkö tiedä, että Hitman 1 ei ole koskaan tuominnut yhtäkään Usan rikosta täällä, mutta kun vastaavia tekoja tehdään Venäjällä, niin mies nostaa hirmuisen huudon ja tuomisee oitis teot. Kun Usa tekee jotain ja se tuomitaan täällä, niin mitä tekee Hitman 1? Hän kääntää oitis jutun Venäjälle, eli muuttaa puheenaihetta. On huomattava, ettei kukaan ole täällä väittänytkään, että Venäjä on pulmunen.
Hitman 1 on myös huvittavan ristiriitainen puheissaan, sillä toisaalta hän mollaa ja tuomitsee muslimeja ja toisaalla toivoo heille peräti omaa valtiota Venäjän sisällä:-))
Muslimiterroristi Venäjän Tshetseniasta, on Hitmanin harhaisessa mielessä eri asemassa, kun vastaava Irakissa. Irakissa on vain pahoja terroristeja, mutta Venäjän Tshetseniassa vain hyviä, vaikka itse teot ovat yhteneväiset.
Mielitaudin maaniset oireet ilmentyvät tällaisessa ajattelutavassa selvästi. Mustaa, taikka valkoista, eikä mitään sen välillä.
Typerät suomalaiset alkavat silmittömästi herjaamaan, sillä sen verran hekin kuitenkin aiheesta tajuavat, että se on oikeasti haudanvakava. Entäs jos Bushin kopla järjestikin iskut ja murhasi 3000 ihmistä?
Tällaisessa tapauksessa tuo herjaaminen on tavallaan itsesuojelua, sillä siinä suojellaan omaa päätä, joka ei välttämättä pystyisi kohtaamaan eikä käsittelemään mahdollista synkkää totuutta. Pelko nimittäin on tila, jossa ihminen ei luonnostaan viihdy, joten kaikkein vakavimpien pelkojen uhatessa, on paras pilailla koko asian kustannuksella. Saadaan ikäänkuin pelko väistymään taka-alalle, kun on niin hauskaa että!
Linkitän esimerkin vastaavasta käyttäytymisestä aiemmassa tämänpäiväisessä keskustelussa. Siinäkin pelko oli alussa suuri, mutta se johtui lähinnä kirjoittajien tietämättömyydestä ja oli toteutuessaankin lopulta täysin turha.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000012825309
Oheisessa keskustelussa jotkut keskustelijat heittivät aluksi herjaa, sillä he luulivat alitajuisesti maan akselin siirtymisen olevan vakava asia. Herjan heitto loppui kuin veitsellä leikaten kun vakuuttava lähde väitteelle akselin liikahtamisesta löytyi. Uhka siis kävi toteen, mutta tällä kertaa päästiin kuitenkin pelkällä säikähdyksellä.