V-mäinen kipu jalkaholvissa

Bean82

Mua on jo viikkokausia vaivannut ihan uskomattoman helvetillinen kipu tuolla vasemman jalan jalkaholvissa. Kipu tuntuu oikeestaan koko ajan, ja kävellessä luonnollisesti pahenee. Alkaa mennä jo hermot.. Kipu on sellasta tosi pistävää, tuntuu joka askeleella ku puukolla survaistas.. Osaisko joku sanoa et mistä tollanen kipu johtuu?

3

2048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luupiikkikin

      Niin voisikohan se olla luupiikki. Itselläni oli sellainen ja tuntui joka askeleella. Terveyskeskuslääkäri määräsi tulehduskipusalvaa ja käski ostaa kantapehmusteet apteekista, joita myydään ihan luupiikkivaivaan. Toisissa on sellainen aukko keskellä, jotta kipukohta ei tunnu askeltaessa. Itse tein sellaisen kuitenkin vaahtomuovista. Ostin pyöreää liikavarvaslaastaria, jossa on tuo reikä ja laitoin kipupaikan ympärille. Teetätin kengänpohjalliset ja enää ei ole vaivannut. Ehkä olisi hyvä käydä näyttämässä sitä lekurille, jos et ole varma vaivasta ja se jatkuu.

    • Jousimies nainen

      Hei,

      mulla oli pitkään kipua molemmissa jalkakaarissa, onko se sama kun jalkaholvi. Vaivani helpottui, kun aloin myöskin sisällä pitämään kenkiä, tossuja, jotka tukivat jalkoja. Meillä on kovat lattiat ja minulla on korkea jalkakaari. Vaivat on hävinnyt kokonaan.

    • lämpöä

      Kokeile auttaisko seuraava (itselläni samanlaista vaivaa ajoittain): Laita esim. 1,5 litran limpparipulloihin kuumaa vettä hanasta. Täytä pari pulloa ja istu niiden päälle. Ja yhden pullon voisit täyttää ja pitää säären etuosassa/pohkeen takaosassa.

      Jostain syystä minulla auttoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5736
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3781
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3313
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      12
      2728
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2202
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2147
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1906
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      16
      1484
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1362
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1174
    Aihe