Ohjeita issias ja sauna

onko löyly/kuumuus kipua lisäävä tekijä ?
1216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...mutta muistakin, ettet saa vetoa tai tallustele kylmällä/viileällä lattialla saunan jälkeen tai vilvoittelun aikana. Olen ottanut viimeisen suihkun viileähköllä vedellä.

Minulla ei ole paha issia tällä hetkellä vaan se satunnaisesti vihottelee. Varsinkin saunan jälkeen saa olla tarkkana ja muutenkin varoa vetoa sekä kylmässä seisoskelua. Kylmät jalkapohjat saa sen riehaantumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sauna kirjoitti:

onko löyly/kuumuus kipua lisäävä tekijä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu