Rasismi ja monikulttuuri

Rasismi ja monikulttuuri ovat molemmat paskoja aatteita. Molemmat aiheuttavat kärsimystä joillekin.
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tai oikeastaan seuraava kommentti on uutinen ainoastaan niille, jotka uskovat mitä tahansa, paitsi sitä, minkä heidän omat silmänsä vahvistavat.

Monikulttuurisena mainostettu elämäntapa on todellisudessa yhtä globaalia stardartia noudattavaa monokultturisuutta. Jotkut kutsuvat sitä McMaailmaksi. Tietyllä tavalla rajoittuneisuudessaankin hyvä kuvaus tietyistä pyrkimyksistä ja lainalaisuksista, joilla ei ole mitään tekemistä monikultturisuuden kanssa.
Pyrkimys ylläpitää 10 000 erilaista versiota kulttuurievoluutiosta on Mc Maailman jouksupoikien ja -tyttöjen mielestä rasismia kun taas heidän oma maailmankuvansa suuressa globaalisessa yhdenmukaisudessaan on valinnanvapauden ja monikultuurisuuden paratiisi.Mukaillen Isoveljeä: "Vapaus on orjuutta, orjuus vapautta"!
McMaailman myötäjuoksijat esiintyvät usein suurina kapinallisina ja he ovatkin sitä siihen pisteeseen asti kun kyseinen "kapina" alkaa todella maksaa jotain mutakin kuin vähäistä epämukavuutta. Aikoinaan Neukkulassa kutsutiin näitä hölmöjä "hyödyllisiksi idiooteiksi". Kuvaava käsite...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


................. kirjoitti:

Rasismi ja monikulttuuri ovat molemmat paskoja aatteita. Molemmat aiheuttavat kärsimystä joillekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu