Siska

taisi loppua

Kun Siska ammuttiin?! Ei kai enää herää henkiin? Torkuin vähän välillä ja minulle jäi epäselväksi se, että tappoiko se poika myös isäpuolensa ja äiti otti syyn niskoille. Vai äitikö tappoi miehensä. Kun se ase oli sillä pojalla?!

8

1378

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hansu

      Todellakin oli kyl kylmä suihku ainaski minun niskaani, kun ihana Siska kuoli. Juonihan meni niin, että se pojan äiti oli murhannu sen miehensä tosiaankin. Sit se oli piilottanu aseen pojan reppuun, ettei sitä kotietsinnöissä löydetty. Mut poika otti aseen esille nähtyään äidin pidättämisen. Ja sitten poika ampui kolme laukausta kohti Siskaa. BYÄÄÄ!

      Luultavasti Siska jatkuu, mut tulee uusi näyttelijä. Minä haluan vanhan takaisin. Barrikadeille!

    • ...muistan lukeneeni jostain, että sarja jatkuu. Tilalle tulee uusi mies jonka roolinimi on edelleen Siska...

    • Matula

      Olisi sarjan käsikirjoittaja voinut keksiä siistimmän tavan vaihtaa päähenkilö. Siska olisi esim saanut siirron muualle tai jotain.
      Tuosta jäi kieltämättä paha mieli vaikka kuinka ajattelee että sehän on vain tv-sarja.

      Siska olisi voinut jatkaa vaikka kymmenen vuotta, loistava tyyppi ja oli oikea mies derrickin paikalle.

      • Matula

        Saksaa en ymmärrä mutta taitaa olla kuva uudesta siskasta?

        http://www.zdf.de/ZDFde/inhalt/21/0,1872,2011061,00.html

        Hahn pysyy sarjassa mutta se toinen apulainen taitaa vaihtua.


    • ItkuTuli

      Oli hirveä järkytys, kun Siska kuoli. Siska oli kaiken lisäksi yksi saksalaisdekkarisuosikkejani.
      Olin ruveta itkemään, mutta pidättelin sitten, kun en halunnut siinä kaikkien nähden vollottaa.

      Tuntuu epätodelliselta, että Siska on poissa.

      Rest In Peace, Siska. :(

      • uusittava

        Kuopiossa ruutu musteni juuri ennen Siskan alkua. Voi harmi. Lempparisarjassa ratkaiseva käännös ja samaan aikaan ongelmia lähetyksen kanssa. Tosi harmittava loppu viime vuodelle.


    • Hansu

      Mulla ei ollu aavistustakaan, et Siska kuolee. Siinä sit tuijottelin rutiinilla lempikrimiäni. Meni, kuulkaas, maitokahvit väärään kurkkuun, kun Siska kuoli. Itketti, mutten minäkään viitsinyt itkeä saksalaisdekkarin perään.
      Sitä en kyllä ymmärrä, miten uusikin pollari on nimeltään Peter Siska. Hölmöä!

      Ikävä Siskan sänkeä...

      • Uuden hahmon nimi ei suinkaan ole Peter Siska vaan hän on Viktor Siska ja hän on Peterin velipuoli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1059
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      774
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      644
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      482
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      425
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      36
      413
    8. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      399
    9. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      43
      394
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      393
    Aihe