Kiinassa tapetaan tyttövauvoja

Eikö Muumimamman nimeä kantava naispoliitikko voisi ottaa asiaan kantaa? Onko Kiina liian tärkeä kauppakumppani?
2390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Halosen maailmaa syleilevä humanismi ei näe näissä nykyisissä ja entisissä kommunistisissa maissa mitään epäkohtia .

Äänestä

topicin avaaja olla kiinankielen taitoinen,kun vielä tuollaista vanhaa juttua tänne kirjoittaa.Siellä on tullut korkealta määräys jossa tuo tyttölasten abortoiminen ja tappaminen on lopetettu.On kuitenkin totta,että sitä tapahtuu edelleen,onhan tyyli likimain sama kuin usassa:Raha.Jos taas olet tietosi saanut amerikkalaisesta lehdestä,voit käydä pyyhkäisemässä sillä takapuolesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja Halonen kehuu Kiinaa kirjoitti:

Eikö Muumimamman nimeä kantava naispoliitikko voisi ottaa asiaan kantaa? Onko Kiina liian tärkeä kauppakumppani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu