Tietoa vailla...

kondylooma-kerho

Hei!

No minä olen nyt ilmeisesti littynyt tähän ihanaan kondylooma-kerhoon ja kaipaisin tietoa tästä ennen kuin pääsen tohtorin luokse!
ELI saan tod.näk. jonkun hoitokuurin... Mutta kun se tauti on aina minussa niin tartutanko sitä koko ajan muihin (siis lääkekuurin jälkeen)?
Aktivoituuko se myös myöhemmin uudestaan?
Ja lopuksi terveiset ihanalle panolle, joka ei voinut kertoa taudistaan vaikka tiesi sen omaavansa. Niin ens kerralla taidan antaa sulle vaihdossa jonkun muun..., onko toiveita? perus klämppä, vai harvinaisempi Kreikkalainen hyppykuppatauti..vaiko iki-ihanainen niveltippuri..? Vaikka ens kertaa tuskin tulee! Vitun hienoa..

5

650

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kondy

      Kannattaa paneskella ilman kumia!!!!!!!!!!!!!!

    • tf8tyg

      tartutat.ole tästälähtien vain semmosen kans kel on jo sama paska.

    • Kondylooma on virus ja kantaessasi sitä tartutat sitä eteenpäin. Se voi puhjeta uudestaan...

      Taistelin kondyn kanssa 4 vuotta sitten, mutta nyt ei virusta enää näy papassa, olen onnellinen. Ja kyllä, kondylooma voi kadota elimistön tuhotessa viruksen.

      Käytän aina kondomia, myös ottaessani suihin, sillä ihmiset voivat kantaa oireettomia tauteja tietämättään siitä.

      Joten turha syyttää muita jos ei osaa kaivaa kondomia taskusta ;)

    • Sare

      Kondyyn ei ole lääkekuuria jota nappailtais. Sen näkyvät oireet poistetaan laserilla, jäädyttämällä tai panslaamalla.

      Kondyjä on useita eri viruksia, sinulla on tämä yksi. Tulevaisuudessa käytä kumia kaikkien partnereiden kanssa, yksi kondy -virus ei suojaa toisen tyyppisen kondy -viruksen tartunnalta.

      Kondy -virus saattaa olla ilmenemättä, tulla kukkakaalimaisia syylärykelmiä, limakalvolla saattaa olla vaaleita läiskiä (jotka näkyvät vain penslaamalla)ym. muuta mukavaa. Joka viruksella on oma ulkoinen ilmenemismuoto.

      Muista käyttää kortsua AINA, ne ei paljoa maksa. Jos hävettää ostaa niitä, et ole tarpeeksi aikuinen harrastamaan seksiä!!!

      • ----------

        ostaa kortsui, tilaa postimyynnistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      165
      3270
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      226
      2850
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      70
      2447
    4. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      304
      1703
    5. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      7
      1490
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      25
      1362
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1251
    8. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      1022
    9. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      930
    10. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      913
    Aihe