raudoitettu

HEi!

Kiinnoistaisi kovasti kuinka kauan olette rautoja pitäneet suussanne, kun minä tänään sain raudat niin lääkäri ei osannut sanoa kauanko pitää pitää.
Kyseessä on vain yhden vinon hampaan suoristaminen takasiin riviin..
2394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alkuun oli keljut mutta niiden kanssa oppi elämään.
Tämä tapahtui 1960-luvulla

Äänestä

Yhden hampaan suoristamiseen menee kiinteiden kanssa 4-10kk. Pääset helpolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raudoista kirjoitti:

HEi!

Kiinnoistaisi kovasti kuinka kauan olette rautoja pitäneet suussanne, kun minä tänään sain raudat niin lääkäri ei osannut sanoa kauanko pitää pitää.
Kyseessä on vain yhden vinon hampaan suoristaminen takasiin riviin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu