Niinistölle 12% ennakkoäänistä

Ennakkoäänistä osa on laskettu ja tähänastinen äänijakauma on seuraava:

Halonen 62%
Vanhanen 19%
Niinistö 12%
Muut 7%

Mites nyt niinistön kannattajien alaleuka väpättää :)
12825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mistä nuo luvut löytyvät?

Haluaisin tutkia niitä tarkemmin.

Äänestä

vätteesi tueksi?

"Vaalipiirilautakunnat aloittavat ennakkoäänten laskennan vaalipäivänä sunnuntaina aikaisintaan kello 15 (tai erityisestä syystä aikaisemminkin, kuitenkin aikaisintaan kello 12)."

http://www.vaalit.fi/15305.htm

Äänestä
  • Noinko uskot ja luulet :)

    Äänestä

  • kuin luulet kirjoitti:

    Noinko uskot ja luulet :)

    Pitää vaalit mitätöidä laittomina.

    Vaalilaki 86 §

    Äänestä

En tiennytkään, että ennakkoääniä on jo alettu laskea! ;)

Voisiko tieto olla peräisin ironmikesin povausteltasta?

Äänestä
  • Asian sivusta. Mitä mieltä olet, miksi Hitman-1 jänisti Espoon keskuksen tapaamisesta, vaikka oli sitä ennen niin uhmakas. Miksi hän alkoi perumaan ja pakittamaan, vaikka ensin sanoi, että "määrää aika ja paikka", mutta sitten yritti vaikka mitä konsteja, että toinen osapuoli olisi perunut, mm. kehui ottavansa aseen ja kavereita mukaan, mutta kun sekään ei tehonnut, niin sitten jätti menemättä koko tapaamiseen! Mikä on oma näkemyksesi asiasta? Onko Hitman-1:llä isompi suu kuin teot? Vai pilailiko hän koko tapaamisjutulla eikä alunpitäenkään ollut tarkoitus mennä?

    Äänestä

  • Mitä mieltä olet? kirjoitti:

    Asian sivusta. Mitä mieltä olet, miksi Hitman-1 jänisti Espoon keskuksen tapaamisesta, vaikka oli sitä ennen niin uhmakas. Miksi hän alkoi perumaan ja pakittamaan, vaikka ensin sanoi, että "määrää aika ja paikka", mutta sitten yritti vaikka mitä konsteja, että toinen osapuoli olisi perunut, mm. kehui ottavansa aseen ja kavereita mukaan, mutta kun sekään ei tehonnut, niin sitten jätti menemättä koko tapaamiseen! Mikä on oma näkemyksesi asiasta? Onko Hitman-1:llä isompi suu kuin teot? Vai pilailiko hän koko tapaamisjutulla eikä alunpitäenkään ollut tarkoitus mennä?

    En ole kuullutkaan! Onko tuo tapahtunut ihan hiljattain, ehkä eilen vai toissapäivänä?

    Uutisesi on varmaan ihka tuoretta tavaraa?

    Äänestä

tunnetusti väpättääkin ainoastaan yläleuka ja siitä ylöspäin kaikki muukin.
Ennakkoäänestyksen gallup:
Niinistö: 73%
Vanhanen: 6%
Halonen: 138%
Muut yht.: 0,1%

Äänestä

housuun

Äänestä

Tieto että Sauli saisi moisen äänivyöryn
tuntuu tosi liiotetulta. Sauli tyytyisi tosi
paljon pienenpäänkin äänimäärään. Sauli kiittää
ja poistuu Luxenburgiin nauttimaan cafe lattea
ja suunnittelemaan kesän rullaluistelu retkiä.
TOSI ON JA KANSA MAKSAA

Äänestä

Kerrot totuutenasi ennakkoääniä jo lasketun. Mitähän sanoo muuten vaalilaki esittämääsi ennakkoäänien laskenta-aikatauluun kesken vaalitaiston ?!?

Äänestä

Ennakkoäänten laskenta alkaa vaalipäivänä 15.1. klo 15.00 alkaen. Joten tällainen propaganda on vahvaa potaskaa-no sitähän koko halosen muukin vaalimössö on ! i pysty parempaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Todistaja. kirjoitti:

Ennakkoäänistä osa on laskettu ja tähänastinen äänijakauma on seuraava:

Halonen 62%
Vanhanen 19%
Niinistö 12%
Muut 7%

Mites nyt niinistön kannattajien alaleuka väpättää :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu