kun ajoin joku vuosi sitten hevoskuljetusvaunun perässä. Yhtäkkiä vain alkoi vaunu vuotaa ja tietysti se kusi tuli sumuna auton päälle. Eikun tuulilasinpyyhkijät päälle ja auto pesuun. Nykyisin ohitan ko. vaunut heti, en jää perään!
Hevonkusta tuli silmille
Huono kokemus
6783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
voisko tuo pitää paikkansa?
ei todellakaan pidä paikkaansa!!!!!!
kaikkea hölmöä tekin uskotte....
monta kertaa ootte ajaessa edes nähneet sen hevosen siellä autossa?????????
Tämä tarina on tosi. Kyllä se "neste" tuli vaunusta. Neste oli kuivunut, kun saavuin huoltoasemalle. Ei ollut mitään intoa alkaa tarkempiin analysointeihin.
Olipas ikävä tapaus. Mutta koulutettu hevonen kuse ei kuljetuskärryynsä. Kouluttamattomia hevosia ei taas kuljeteta kisoihin. Olisiko oma jäähdytin vuotanut ja heittänyt vettä silmille?
Vai olisiko neste sittenkin tullut vetoauton avoimesta ikkunasta, on saattanut autojobbarin termospullo vuotaa?? Miksi muuten muistelet vuosien takaisia juttua täällä ja juuri nyt?
Ohita ihmeessä, mutta muista myös sinua heikkommat luonnossa ja liikenteessä. Älä siis kuse muurahaisten, kirvojen, kastematojen yms. otusten päälle.
Tuo oli kyllä erittäin hyvä vastaus.
"Neste" tuli vaunusta! Sitä en tiedä, mikä siellä vaunussa oli, mutta ei kai vaunut tyhjiltään vuoda?
Tapaus naurattaa näin jälkeenpäin, mutta silloin ei naurattanut.