Jos olet kiinnostunut Jumalasta, niin kannattaa lukea Kathryn Kuhlmanin kirjoja. Tässä joitakin: "Jumala voi", "Uskon ihmeisiin", "Jumalalle on kaikki mahdollista".
Kirjoja on paljon enemmänkin, mutta tässä kolme tunnetuinta.
Siunausta!
Kirjoja on paljon enemmänkin, mutta tässä kolme tunnetuinta.
Siunausta!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikös tämä ole ateisti saitti?Vaikka te kerettiläiset täälläkin terrorisoitte niin luuletko että kunnon ateistia kiinnostaa harhaoppisi.
Lue sinä vaikka lukion biologian kirjoja kohdasta nisäkkäät.Valtaojan teoksia avaruudesta tai vaikka Arto Paasilinnan ukkosenjumalanpoika.
Puolustukseksi sanon, että mitä semmoiset ihmiset tekevät tiedoilla Jumalasta, jotka jo ovat uskossa ja tuntevat Jumalan?
Ateisti-palstalta kaikkein parhaiten löytyy ihmisiä, joille Jumala saattaa olla vielä outo asia ja ketä Jumala voisi kiinnostaakin, ihan uutena asiana. Näin asian ajattelin.
Suurinta osaa ateisteista on yritetty jo lapsesta saakka aivopestä ja takoa päähän jumal-oppia. Ei ole uusi juttu. Pitäisiköhän perustaa "HALUAN KUULLA JUMALASTA"-osio jotta Ateismi-palstalla tuo jatkuva propagandan syöttö vähenisi.
Paljoa ajatellut. Eiköhän jokainen suomalainen ole kuullut ne sinun satusi jo seitsenvuotiaana.
Ainoa ihan outo elukka palstalla on funttarikrisse joka luulee julistavansa jotain ennnekuulumatonta xD
Otahan tiukka ote lapiostasi, Ajattelu ei näköjään teikäläistä elätä xD
Ne, jotka kutsuvat itseään ateisteiksi, ovat todennäköisesti asiaa jo pohtineet ja valinneet kantansa, joten Jumala ei todennäköisesti ole heille mikään uusi juttu. Ei minulla mitään omia pikku ristiretkiäsi vastaan ole, mutta mainitsenpa vain, että uskonnon tuputtaminen on yksi niistä syistä, jotka saattavat johtaa ateistien negatiivisiin asenteisiin uskovaisia kohtaan.
Lue sinä HolySemosBook! Semos voittaa koomaisen Jumalan miten päin tahtoo!
Olen kuullut että Semos korjaa televisioita rukouksen voimalla. Kuulemma jossain kokouksessa etelä-afrikassa oli niin sanottu. Pitääkö tämä paikkansa ?
Terv. Broken TV
ja vaihtaa samalla vanhan VHSsäsi DVDksi
Kaikkea muutakin hyvää seuraa semokseen uskoville.
Kaikki hyvä tulee SEMOKSELTA kaikki paha muilta jumalilta!
Holysemosbook TM
Semos on ihmeitä tulvillaan ja hyvää haluava. Jo pelkkä Semoksen nimen mainitseminen saa hymyn huulille :)
ja tänä päivänä suosittelen jokaista käyttämään kallisarvoisen aikansa paremmin. Menkää hyvät ihmiset mielummin vaikka ping-pong -kurssille rakentumaan.
kirjastossa on monta hyvää kivikirjaa.
sillä hän rakastaa luomistyötään. Vain Semos kykenee luomaan jotain tyhjästä. Muut jumalat vain kuvittelevat pystyvänsä.
kirjoita hakukoneeseen (esim. www.google.com) sex
Hyvänä hänelle kelpaa kaikki hyvä.