uups!! (Nuvaring)

Nuvaringin käyttäjä olen. Pistin renkaan taukoviikon jälkeen 5-6 tuntia myöhässä... Huonontaako tuo aika ehkäisytehoa?
2930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

3 tunnin sateella pitais aina se laittaa ja ottaa pois. Jos menee yli ton ajan, niinkun sulla kavi niin 7 paivaa pitais kayttaa kondoomia sen jalkeen varmuuden vuoksi. Ta lukee pakkausselosteessa, eli voit siita viela tarkistaa mutta tallanen mielikuva mulla asiasta on. Itsellani myohasty muutama vuosi sitten renkaan laitto ja tulin raskaaksi. En tiennyt koko raskaudesta mitaan kunnes tuli keskenmeno, et kannattaa olla varovainen ;)

Äänestä
  • Paljollako renkaan laitto aikanaan myöhästyi ja kävikö heti vahinko? Vai pettikö rengas muuten? Ehtikö raskaus pitkällekin ennen keskenmenoa?

    Anteeksi kun utelen. Täytyy olla tarkkana näiden renkaiden kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dublo... kirjoitti:

Nuvaringin käyttäjä olen. Pistin renkaan taukoviikon jälkeen 5-6 tuntia myöhässä... Huonontaako tuo aika ehkäisytehoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu