Tarja Halonen ei kestä selvästikään minkäänlaista arvostelua.Myös huumorintaju on kateissaan.Täytyy sanoa että muutenkin hänen tietämyksensä ja päättäväisyytensä on jotenkin saamatonta.Millään ei uskoisi että hän on yksi ehdokkaista presidentin vaativaan virkaan.Minä näen että hänen kannattaisi vetäytyä eläkkeelle nauttimaan eläkepäivistä.Presidentti keskustelun paras oli ehdottomasti Sauli Niinistö.Saulin rehellinen ja päättäväinen olemus on kovaa valuuttaa maailmalla.Sauli antaa suomesta hyvän kuvan.Presidentti ainesta ihan selvästi.
Vastaukset 5
- ironmikes
Hyvä Tarja, loistavaa, murskaavaa, upeaa!! Uusimman gallupin mukaan Halonen saa enemmän ääniä kuin kaikki muut ehdokkaat yhteensä. Ylivoima on siis MURSKAAVAA. Onko tämä edes tottakaan, vain näinkö sittenkin vain unta?
Vaikka muut ehdokkaat ovat tehneet kaikkensa, niin pudotuskin on ollut VAIn 3%, joka todella pieni ja aivan luonnollinen.
Koskaa Suomen historiassa ei nähty tällaista ylivoimaa, mutta koskaan ei ole ollut parempaa ehdokastakaan, joten aivan loogista.
Keskustelu TV:ssä osoitti, että muut ovat lähinnä statisteja ja Tarja hallitsi asiantuntemuksellaan keskustelua, mokaamatta kertaakaan.
Juhlapöydän kattauksen ja menun suunnittelussa tulen huomiomaan myös pöydänalusverailleni www.natikalle, "muulaislegioonalaiselle" Hitman ykköselle ym. jotain tunnelmaan sopivaa juotavaa.
Pojat pitävät varmaakin katkerosta, joka viittaa katkeruuteen häviöstä ja varaan pojille myös pehmis karkkeja, jotka viittavat poikien pehmeyteen näissä pippaloissa.- marion
jauhaa samaa skeidaa, keksi jotain uutta välillä. Eihän noita kukaan jaksa kohta/enää lukea.
- utelias
noiden kommenttien jälkeen on pakko kysyä että katselitko keskustelua tv:stä ilman kuvaa ja ääntä??
Nämä eivät ole missikisat herran jumala.
Millä selität nämä komeat kannatusluvut?
Kelpaa numero 9 suomalaisille - myös allekirj.
c.c
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911457
- 831002
- 67897
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361861Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170825- 92753
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61585- 46490
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta126483- 32445