eilen tuli joku outo itkukohtaus, poikaystävä sanoi jotain tyhmää ja mua alkoi vaan itkettää ihan sikana, sitten aloin itkeä kovaan ääneen ..aika noloa keskellä yötä, kun asunnossa oli muitakin ihmisiä.. mietin johtuuko pillereistä.. syön diane novaa, vasta 2. kk, ei ennen tullut mitään... mut kyl oon muutenkin aika herkkä ja itken tosi helposti ja usein.. mut eilinen meni vähän yli..
itkukohtaukset e-pillereistä??
://
2736
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itkukohtauksia - käsittämättömiä sellaisia - ainakin tulee jos on masennusta, ja e-pillerithän saattavat aiheuttaa sitä! Jos pitkään itkuskelet, niin voisit kokeilla vaihtaa johonkin toiseen pillerimerkkiin. Voihan olla että juuri kyseinen merkki ei sovi sinulle, ehkä joku toinen olisi parempi?
söin melkein 2v e-pillereitä. ja mulla alko itkukohtaukset vasta joskus vuoden käytön jälkeen. pillitin valehtelematta joka helvetin viikko,syystä tai toisesta! se oli ihan kamalaa.teki vaan mieli maata sängyssä ja itkeä- lopetin pillerit ja vaihdoin nuvaringiin,itkut tasottu todellakin.. nyt mulla on taas p illerit,saa nähdä kuinka rupee käymään :) oon kyllä pillittäny taas varmaan neljä kertaa 2kk aikana..pelottavan usein kylläkin...