tulipa vaan mieleen...
5 miestä päätti lähteä alkoon. yksi heistä kuitenkin palasi takaisin. montako miestä lähti alkoon????? kertokaa että mä pääsen nukkuun.
Montako miestä lähti
8
1857
Vastaukset
- Nimetön
234342353768755 miestä? O_o
- (suomenkieli kunniaan)
Tulipa vain mieleeni...
Viisi miestä päättivät lähteä Alkoon. Yksi heistä kuitenkin palasi takaisin. Montako miestä lähti Alkoon? [vain yksi kysymysmerkki]
Kertokaa, että minä pääsen nukkumaan.- (suomenkieli kunniaan)
Liian monta. Siellä tapahtui rähinöitä.
- wierd
(suomenkieli kunniaan) kirjoitti:
Liian monta. Siellä tapahtui rähinöitä.
miten se oikeesti menee. voit mennä vaikka käelle jos sulla ei oo muuta tekemistä kuin julistaa suomen kirjakieltä.
- miNim3rkki
et yksi lähti, mut ei sekään kuiteskaan menny perille asti, siis sinne Alkoon. Ne muut vain päätti, mut ei kuitenkaan lähteneet, heh... Mut ne ei olleetkaan suomalaisia!!!!! (tos on viis huutomerkkiä)
Mun vastaus on yksi. Nyt nukkumaan! - takaÖ
no sinne lähti 5 miestä. 4 jäi sille tielle ja yks tuli käytyään alkos takas sinne mistä lähti.
- llllaaaa
englanninkielen sana "outo, kummallinen, omituinen" kirjoitetaan "weird" vaikka lausutaan 'wiəd'. Sitä kuitenkin hait nimimerkilläsi.
- wiööd
kaikki sammuivat, paitsi se yksi, joka kerkes kääntyä takaisin, sou simple.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768